گزارش و خبر

پیام تبریک داکتر صادق مدبر به مناسبت ۸ثور سال‌روز پیروزی جهاد مقدس مردم افغانستان

استاد دکتر صادق مدبر
استاد دکتر صادق مدبر

بسم‌الله الرحمن الرحیم
۸ثور؛ بیست‌وششمین سال‌روز پیروزی جهاد مقدس مردم افغانستان را گرامی‌ داشته و به روان شهداء راه آزادی و استقلال کشور درود می‌فرستم.
این مناسبت فرخنده و افتخارآمیز که سرآغاز حیات دوباره ملت بزرگ افغانستان در سایه همگرایی، استقلال و آزادی بود، متأسفانه با توطیه‌ها، خودخواهی‌ها و چالش‌هایی مواجه شد که چهارده سال مبارزه و ایستادگی کم‌نظیر و تاریخی مردم این سرزمین را تحت تأثیر قرار داد و فصل درخشان جهاد، لکه‌دار شد؛‌ اما مسیری که مردم افغانستان برای رسیدن به همگرایی، ثبات و عدالت برگزیده بودند، هرگز منحرف نشد. چهارده سال جهاد در برابر تجاوز شوروی پیشین، سپس ایستادگی در برابر تروریزم بین‌المللی و اکنون مبارزه برای ثبات و امنیت بیانگر اراده استوار و تصمیم خلل‌ناپذیر ملت بزرگ ما در راستای اهدافی است که انتخاب کرده و این، جای امیدوار است و از آینده‌ای درخشان نوید می‌دهد.
هم‌وطنان گرامی!
مراحل اولیه برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی دو هفته قبل آغاز شد؛ اما این روند،‌ از نخستین‌ روزها با چالش‌های تخنیکی و امنیتی مواجه بود. متأسفانه نه کمیسیون انتخابات در بخش آگاهی عامه درست عمل کرد و نه هم حکومت پلان امنیتی کارا برای تأمین امنیت مراکز انتخاباتی را طرح و اجرا نمود که نتیجه آن حضور کم‌رنگ مردم در مراکز ثبت‌نام رای‌دهندگان و فاجعه‌ای بود که با حمله انتحاری در یک مرکز توزیع تذکره در غرب کابل رخ داد. این حمله علیه قشر مشخصی از جامعه انجام شد که در انتخابات‌های گذشته سهم پررنگ داشتند و هدف آن تضعیف روحیه این مردم است. لذا، به صورت جدی انتظار داریم که حکومت امنیت پروسه انتخابات را در هماهنگی با مردم درست و دقیق تأمین کند و کمیسیون مستقل انتخابات شفافیت این روند را به هرشکل ممکن تضمین نماید تا مردم به صورت گسترده و با خاطر آرام در انتخابات شرکت کنند. از واجدان شرایط رای‌دهی نیز توقع این است که تسلیم توطیه‌ها و فشارهای دشمنان دمکراسی نشوند و میدان مبارزه را هرگز خالی نگذارند.
خواهران و برادران!
آغاز حملات بهاری طالبان زیر نام «خندق»، افزایش ناامنی‌ها، حملات خون‌بار و کشتار افراد ملکی در پایتخت و ولایت‌ها در برابر بسته پیشنهادی صلح حکومت، نشان می‌دهد که این گروه، اراده‌ای از خود ندارد و به خواست حامیان خارجی شان عمل می‌کند. بدون شک، مردم افغانستان با توطیه‌های بزرگ مواجه است و راه‌حل در همسویی دولت با ملت و صداقت مسئولان نهفته است.
یک‌بار دیگر، ۸ثور، سال‌روز پیروزی جهاد برحق مردم افغانستان علیه تجاوز شوروی پیشین و حکومت کمونیستی وقت را تبریک می‌گویم و بر روان شهداء جهاد و مقاومت و شهداء اردوی ملی، پولیس ملی و امنیت ملی درود می‌فرستم. از خدای بزرگ برای افغانستان صلح و ثبات و به مردم افغانستان بهروزی و سربلندی استدعا دارم.
صادق مدبر
رییس شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان
کابل ـ ۸ ثور ۱۳۹۷ خورشیدی

درباره نویسنده

admin1

۵ نظر

برای درج نظر اینجا کلیک کنید