گزارش و خبر

حمایت گسترده مردم لعل‌وسرجنگل ولایت غور از تیم دولت‌ساز

(یک شنبه ـ ۳۱ سنبله ۱۳۹۸) در همایش انتخاباتی که در ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور به حمایت از تیم دولت‌ساز برگزار شده بود، استاد سرور دانش معاون تیم دولت‌ساز، داکتر صادق مدبر رئیس شورای رهبری حزب انسجام ملی و هیئت همراه شان شرکت کردند.

داکترصادق‌مدبر در حالی که استاد دانش نیز حضور داشت، طی سخنانی ضمن ستایش از حمایت قاطعانه مردم لعل و سرجنگل از تیم دولت‌ساز، بیان داشت: «تیم دولت‌ساز دارای برنامه است. اول این که خلاف دیگر تیم‌ها، رئیس‌جمهور غنی و رئیس تیم دولت‌ساز روی برگزاری انتخابات تاکید کرد که ان‌شاءالله انتخابات در ۶ میزان برگزار خواهد شد. دوم این که رئیس‌جمهور و رئیس تیم‌ دولت‌ساز از صلح باعزت و جمهوریت قاطعانه حمایت نمود و حالا هم براین تعهد خود پابند است و بعد از انتخابات نیز حاضر است با طالبان صلح کند».

وی، از پیشنهاد مردم برای تعدیل ولسوالی لعل و سرجنگل به دو ولسوالی جداگانه استقبال و حمایت کرد و گفت: «مسیرهای ارتباطی لعل و سرجنگل و سایر ولسوالی‌های ولایت غور باید امن شوند».

رئیس شورای رهبری حزب انسجام ملی افزود: «داکتر عبدالله در دور قبلی در حالی که رأی اکثریت شما مردم را با خود داشت، اما وقتی رئیس‌ اجرائیه شد، هیچ کسی را از شما حتی در دفتر ریاست اجرائیه استخدام نکرد. او علیه وزیر شدن یکی از جوانان شما در وزارت انرژی و آب نیز ایستاد شد و نگذاشت وزیر شود. این بار، به عبدالله رأی ندهید؛ زیرا آزموده را آزمودن خطا است».

داکتر مدبر به نمایندگی از احزاب همسو (حزب حراست اسلامی به رهبری استاد محمد اکبری، حزب اقتدارملی به رهبری داکتر سیدعلی کاظمی، حزب حرکت اسلامی متحد به رهبری استاد ابوالحسین یاسر، حزب اعتدال افغانستان به رهبری الحاج سید حسن صفایی و حزب انسجام ملی افغانستان) از اعضا و هواداران این احزاب و همچنین عامه مردم خواست تا در انتخابات ۶ میزان حضور پررنگ داشته باشند و به تیم دولت‌ساز رأی دهند.