گزارش و خبر

با حضور در دفتر حزب انسجام ملی؛‌ بانوان از تیم دولت‌ساز اعلام حمایت کردند

جمع کثیری از بانوان با حضور دفتر حزب انسجام ملی افغانستان حمایت خود را از تیم دولت‌ساز به رهبری دکتور محمداشرف غنی اعلام کردند.

امروز (شنبه ـ ۹ سنبله ۱۳۹۸) جمع کثیری از بانوان به ابتکار کمیته امور زنان حزب انسجام ملی در دفتر مرکزی این حزب، گردهم‌ آمده و حمایت خود را از تیم دولت‌ساز به رهبری دکتور محمداشرف غنی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو اعلام کردند.

در این مراسم، استاد محمدظاهر زارع؛ سخنگوی حزب انسجام ملی، ضمن تقدیر از حضور آگاهانه زنان در اجتماع، تاکید کرد که هر روزی که می‌گذرد، نقش زنان در تصمیم‌گیری‌های مهم ملی برجسته‌تر می‌شود. او زنان خواست تا با تلاش‌های خود، باید جایگاه شایسته خود را در این تصمیم‌گیری‌ها پیدا کنند.

آقای زارع، تصریح کرد که حکومت وحدت ملی به رهبری محمداشرف غنی، فرصت‌های زیادی را برای حضور زنان در عرصه‌های مختلف حکومت‌داری فراهم کرده و این، نقطه‌ای است که در حکومت‌های پیشین وجود نداشته است.

همچنین، خانم شهربانو رحیمی به نمایندگی از بانوان شرکت‌کننده، ضمن اعلام حمایت از تیم دولت‌ساز، تصریح کرد که این تیم، باید توجه جدی‌تر به قشر زنان داشته باشند.

فاطمه حسینی رئیس کمیته امور زنان حزب انسجام ملی نیز تصریح کرد که تصمیم رهبری حزب انسجام ملی در قسمت حمایت از تیم دولت‌ساز، دقیق و سنجیده‌شده است و از حمایت قاطعانه بخش‌های مختلف حزب و هواداران آن برخوردار است.