گزارش و خبر

انتخابات بدیل ندارد/ از دولت‌ساز قاطعانه حمایت می‌کنیم

جمعی از جوانان و نهادهای فرهنگی و اجتماعی، با حضور در دفتر مرکزی حزب انسجام ملی افغانستان حمایت قاطعانه خود را از تیم دولت‌ساز اعلام کردند. در این مراسم، تاکید شد که انتخابات بدیل ندارد.

امروز (جمعه ـ ۱ سنبله ) جمعی از جوانان و نهادهای فرهنگی و اجتماعی با حضور در دفتر حزب انسجام ملی افغانستان، حمایت خود را از تیم دولت ساز اعلام کردند.

در نخست، وحید محمدی به نمایندگی از جوانان، از تیم دولت‌ساز به رهبری دکتور محمداشرف غنی اعلام حمایت کرد و افزود که این تیم توانسته هم درگذشته توانایی خود را ثابت کند و هم برنامه‌های مدون برای آینده دارد.

مهدی مصباح؛ عضو کمیته سیاسی حزب انسجام ملی، ضمن تقدیر از حمایت جوانان از تیم دولت ساز، گفت: «نقش جوانان در انتخابات، تعیین کننده است، به نیرو و انرژی جوان همه ایمان دارند؛ زیرا جوانان امروز، هم می‌توانند مسایل را دقیق تشخیص دهند، هم خوب تصمیم بگیرند و هم از عهده مسئولیت‌های کلان بیرون شوند.»

وی افزود: «انتخابات و صلح هردو برای ما اولویت دارد؛ اما به یاد داشته باشیم که ما فقط می‌توانیم با داشتن یک دولت منتخب، مقتدر و دارای مشروعیت لازم مردمی و سیاسی مذاکره موفقانه‌تر داشته باشیم.‌ برگزاری انتخابات امر مهمی است و از دیدگاه ما بدیل ندارد.»

وی با ابراز این که ما در حالی که نگران توافق‌های احتمالی گُنگ امریکا و طالبان هستیم؛ افزود که بر حضور رهبری‌کننده دولت، مردم و جریان‌های سیاسی به صورت فراگیر در روند صلح تاکید می‌کنیم.

همچنین، اسفندیار اوستا، مشاور ریاست شورای رهبری حزب گفت که تیم‌ دولت‌ساز دارای ظرفیت رهبری و برنامه های مهم برای آینده و دراز مدت کشور دارد و هم شانس بالا را پیروزی در انتخابات پیش رو دارد.

نجیب‌الله محمدی؛ سخنگوی کمیته جوانان نیز در صحبت های خود مردم را تشویق نمود تا در انتخابات پیش رو به صورت فعالانه سهم بگیرند. او گفت که تیم دولت‌ساز، مناسب‌ترین گزینه است و باید مورد حمایت قاطعانه اقشار مختلف مردم قرار گیرد.