پیام ها و بیانیه ها

بیانیه حزب انسجام ملی افغانستان در پیوند به اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری و پیروزی تیم دولت‌ساز تحت رهبری دکتور محمد اشرف غنی

بسم الله الرحمن الرحیم

 کمیسیون مستقل انتخابات، تیم دولت‌ساز تحت رهبری دکتور محمد اشرف غنی را برنده نهایی انتخابات ریاست جمهوری ۶ میزان ۱۳۹۸ اعلام کرد.

حزب‌انسجام‌ملی‌افغانستان، این پیروزی را به ملت بزرگ افغانستان، جلالت‌مآب محمد اشرف غنی رییس‌جمهور منتخب، محترم امرالله صالح و محترم سرور دانش معاونان ایشان، اعضا و هواداران این تیم تبریک می‌گوید و نیز تلاش‌های مسئولان کمیسیون‌های انتخاباتی را برای برگزاری یک انتخابات شفاف ریاست‌جمهوری ستایش می‌نماید. همچنین، از حوصله‌مندی، استقامت و بردباری ملت بزرگ افغانستان کمال قدردانی را دارد که از روند انتخابات حمایت کردند.

هموطنان‌گرامی! با اعلام پیروزی تیم دولت‌ساز و نهایی شدن مذاکرات صلح بین ایالات متحده امریکا و گروه طالبان، بیشتر از هر شرایط دیگر این فرصت فراهم شده تا دولت جمهوری اسلامی افغانستان از جایگاه قدرتمند وارد گفت‌وگوهای صلح شود. امید می‌رود که هرچه زودتر این گفت‌وگوها آغاز شده و زمینه صلح باعزت و پایدار در کشور مساعد گردد.

همچنین، ضروری است که حکومت جدید، مشارکت ملی و عدالت اجتماعی را سرلوحه کار خویش قرار داده و در مسائل و تصمیم‌گیری‌های کلان کشور مردم و جریان‌های سیاسی را شریک و سهیم سازد.

اکنون که فصل رقابت‌های انتخاباتی پایان یافته، توقع می‌رود که همه جهت‌ها و جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های تاثیرگذار، برای تحکیم وحدت ملی و جغرافیایی، تامین صلح و ثبات پایدار و یک افغانستان آزاد و سربلند متحدانه تلاش ورزند.

در پایان، حزب انسجام ملی، برای حکومت جدید، توفیقات مزید در راستای خدمت‌گزاری به مردم عزتمند افغانستان استدعا دارد و برای ملت بزرگ و قهرمان کشور سربلندی همیشگی از پروردگار مهربان تمنا می‌نماید.

شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان

کابل ـ ۳۰ دلو ۱۳۹۸