پیام ها و بیانیه ها

حزب انسجام ملی: خدمات ناکامورا فراموش‌ناشدنی است

نماینده حزب انسجام ملی افغانستان در دیدار با سفیر جاپان در کابل، از کارکردهای دکتور تیتسو ناکامورا در افغانستان ستایش کرده و تصریح نمود که خدمات او هرگز فراموش نخواهد شد.

مهدی مصباح، نماینده حزب انسجام ملی امروز (سه شنبه ـ ۲۰ قوس ۱۳۹۸) در دیدار با میتسوجی سوزاکا سفیر جاپان در کابل، جان باختن دکتور ناکامورا را ضایه‌ای برای افغانستان و جاپان عنوان کرد و به دولت، ملت و خانواده ناکامورا تسلیت گفت.

همچنین، مهدی مصباح در کتاب یابود داکتر ناکامورا که در سفارت جاپان گذاشته شده بود، نوشت: «زنده‌یاد ناکامورا، با دانش، تجربه، تلاش و ایجاد انگیزه توانست خدمات فراموش‌ناشدنیِ را برای مردم افغانستان انجام دهد. او بخش بزرگ عمر خویش را در راستای بهبود زندگی افغان‌ها صرف کرد و سرانجام، متاسفانه قربانی تروریزم و افراط‌گرایی شد. مردم افغانستان کارنامه درخشان و زحمات دکتور ناکامورا را فراموش نخواهند کرد. از همکاری‌های متداوم کشور دوست جاپان در مقاطع مختلف به افغانستان نیز تشکر می‌کنیم.»

داکتر ناکامورا مددرسان و امدادگر جاپانی بود که با ایجاد کلینیک‌ها، بندهای آبگردان و احداث باغ در ولایت های شرقی کشور، مصدر خدمات فراوان برای مردم شد. او و همکاران اش هفته گذشته به اثر حمله مردان مسلح ناشناس در مرکز ولایت ننگرهار جان باخت.