پیام ها و بیانیه ها

پیام داکتر صادق مدبر در پیوند به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸

بسم الله الرحمن الرحیم

کشور ما افغانستان، در برهه‌ای حساس و سرنوشت‌ساز تاریخ معاصر خود قرار دارد و در این شرایط، آرا و تصمیم مردم بزرگ ما، بیش‌تر از هر زمان دیگری، تعیین کننده است. قرار است تا کم‌تر از یک‌ هفته دیگر، چهارمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شود و مردم یک‌بار دیگر، با حضور در پای صندوق‌های رأی، در خصوص انتخاب زعیم آینده کشور تصمیم بگیرند.

بی‌تردید، برگزاری انتخابات سالم، می‌تواند افغانستان را از گردونه بحران و کشمکش‌های خطرناک، به سلامت عبور دهد و متضمن ثبات و توسعه سیاسی پایدار باشد. از این رو، از برگزاری انتخابات قاطعانه حمایت می‎کنیم.

با این وجود، حضور هرچه شکوهمند و پرشور شهروندان به پای صندوق‌های رأی به نهادینه شدن دموکراسی، انتقال مسالمت‌آمیز قدرت سیاسی و مستحکم شدن پایه‌های نظام مردم‌سالار در کشور خواهد انجامید. بدین ترتیب، شرکت گسترده و پررنگ رأی‌دهندگان در انتخابات، پاسخ دندان‌شکن به دشمنان صلح، ثبات و توسعه کشور خواهد بود.

مردم آگاه و سربلند افغانستان! حزب انسجام ملی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ که سه روز به برگزاری آن مانده، از تیم «دولت‌ساز» به رهبری دکتور محمداشرف غنی، حمایت می‌کند و در همین راستا، مجالس متعدد حمایتی را در کابل و ولایت‌ها برگزار کرده است. در این فرصت، یک‌بار دیگر، از تمام اعضا و هواداران حزب در سراسر افغانستان خواسته می‌شود تا در انتخابات ۶ میزان سهم پُررنگ و بارز داشته باشند و به این تیم رأی دهند.

حزب انسجام ملی، تیم «دولت‌ساز» را با دقت تمام و به عنوان تنها تیمی که می‌تواند افغانستان را در شرایط دشوار کنونی به خوبی رهبری نماید، انتخاب کرده است. دکتور محمداشرف غنی که زعامت این تیم را به عهده دارد، شخصیت با تجربه، توانا و قاطع است.

خواهران و برادران عزیز! بدون تردید، یک تیم منسجم، قاطع و پاسخگو می‌تواند از دست‌آوردهای نظام کنونی به خوبی حفاظت کند و برای تحقق خواست‌ها و آرمان‌های برحق مردم افغانستان، حاضر به خدمت‌گزاری باشد. کشور ما، از نگرش‌ها و روش‌های غلط دولت‌داری آسیب‌های جدی دیده است و با توجه به تجربه‌های تلخ گذشته، ایجاب می‌کند تا از تیم دولت‌ساز به عنوان تیم با برنامه،‌ منسجم و با پشتکار حمایت جدی‌تر صورت گیرد و نباید گذاشت که افغانستان بار دیگر به روزهای دشوار برگردد.

انتظار ما از دکتور محمداشرف غنی و تمام اعضای تیم «دولت‌ساز» این است که در فردای انتخابات، خیر و صلاح مردم را در نظر بگیرند، به آرای مردم بزرگ افغانستان ارج و احترام بگذارند و به وعده‌های انتخاباتی خود درست عمل کنند.

همچنان، از مسئولیت‌های کمیسیون مستقل انتخابات است تا بر بنیاد قانون، زمینه برگزاری انتخابات شفاف و فراگیر را فراهم سازد و به هیچ کسی فرصت سوءاستفاده از آرای مردم را ندهد. ما ضمن تأکید بر تأمین امنیت مطمین مراکز انتخاباتی توسط نیروهای امنیتی کشور، از مردم عزتمند افغانستان می‎خواهیم تا با این نیروها، همکاری جدی و همه‌جانبه داشته باشند و نیز، در خصوص نظارت از برگزاری انتخابات، با کمیسیون مستقل شکایت‌های انتخاباتی، همکاری نمایند.

در پایان، از بارگاه خداوند بزرگ برای مردم افغانستان بهروزی و سربلندی بیش‌تر و برای کشور، صلح، ثبات و توسعه در تمام عرصه‌ها، استدعا دارم.

صادق مدبر

رئیس شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان

کابل ـ ۳ میزان ۱۳۹۸