پیام ها و بیانیه ها

اعلامیه حزب انسجام ملی افغانستان در حمایت از تیم «دولت‌ساز»

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخابات، مناسب‌ترین شیوه برای انتقال قدرت مسالمت‌آمیز است. در کشورهایی که سلسله حکومت‌ها به صورت قهری قطع شده‌اند، انتخابات می‌تواند میکانیزم قابل اطمینان برای تداوم نظام و چرخش قدرت سیاسی از مسیر صلح‌آمیز تلقی گردد. از سویی‌‌هم، انتخابات راه استبدادی شدن نظام‌ها را می‌بندد و حاکمان را به پاسخ‌گویی وامی‌دارد.

همچنین، سهم‌گیری آگاهانه مردم یک جامعه در انتخابات شوکت سیاسی، اقتدار ملی، عزم و اتحاد یک ملت را به نمایش گذاشته، بقا و سلامت نظام و دمکراسی را تضمین می‌کند.

هموطنان عزیز!

حزب انسجام ملی افغانستان، با تحلیل و ارزیابی دقیق اوضاع کشور و بررسی برنامه‌های تیم‌های انتخاباتی و همچنین شور و مشورت با اعضاء و هواداران خویش، به این فیصله رسیده است که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۸ خورشیدی، از تیم «دولت‌ساز» به رهبری جلالت‌مآب داکتر محمد اشرف غنی حمایت نماید. به باور حزب انسجام ملی، تنها تیمی که در شرایط کنونی می‌‌تواند برنامه‌‌هایش در داخل کشور موثر و مفید واقع شود و جایگاه افغانستان را در جامعه بین‌‌المللی تحکیم بخشد، تیم «دولت ساز» است. به همین دلیل، محترم داکتر صادق مدبر رییس شورای رهبری حزب انسجام ملی، به تاریخ ۳۰ جدی ۱۳۹۷ در مراسم ثبت‌نام جلالت‌مآب داکتر محمداشرف غنی برای کاندیدا شدن در انتخابات ۱۳۹۸ در کمیسیون مستقل انتخابات حضور یافت و حمایت حزب انسجام ملی را از این تیم اعلام کرد.

حزب انسجام ملی افغانستان؛ اکنون با آغاز رسمی رقابت‌های انتخاباتی، از همه اعضا و هواداران خویش در مرکز و ولایت‌های کشور می‌خواهد تا ضمن حضور فعالانه در انتخابات پیش رو، از تیم دولت‌ساز به طور فعالانه حمایت کرده و به این تیم رأی دهند.

همچنین، به همه اعضا و هواداران حزب در سراسر کشور تأکید می‌شود تا جریان مبارزات انتخاباتی، اخلاق و اصول رفتاری انتخابات را به دقت رعایت کرده و برای تحکیم مردم‌سالاری مجدانه تلاش کنند.

به امید یک افغانستان باثبات، آباد و مرفه

دفتر مطبوعاتی حزب انسجام ملی افغانستان

کابل ـ ۶ اسد ۱۳۹۸