پیام ها و بیانیه ها

اعلامیه حزب انسجام ملی افغانستان در پیوند به حمله طالبان بر مردم ولسوالی‌های ارزگان خاص و جاغوری

بسم الله الرحمن الرحیم

در طی نزدیک به دوهفته اخیر گروه طالبان با حمله بر مردم ملکی و بی‌دفاع در ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان ده‌ها تن را به شهادت رسانده‌، شماری را زخمی و صدها خانواده را آواره کرده‌ است. همچنین این گروه شب گذشته بالای ولسوالی جاغوری ولایت غزنی حمله کرده که با مقاومت نیروی محلی مواجه شده است.
مناطق مرکزی کشور که در طی سالیان اخیر از امنیت نسبی برخوردار بود اکنون با حملات طالبان خطر نامنی‌ها در این مناطق افزایش یافته است.
طالبان که با کشتار و خشونت می‌خواهند وارد مناطق مرکزی شوند، با واکنش قاطع و کوبنده مردم مواجه شده اند. مردم در یک هماهنگی کامل قرار دارند و به این گروه اجازه نخواهند داد که به قتل و کشتار خود ادامه دهند. لذا جنگجویان این گروه هرچه زودتر باید از ساحات مرکزی کشور عقب‌نشینی کنند و بیشتر از این خشم مردم را علیه خود تحریک نکنند.
همچنین از حکومت جداً خواسته می‌شود تا به صورت جدی و بدون تاخیر وارد عمل شود و نگذارد که مردم بیشتر از این قربانی اهداف تروریستان شوند. حکومت باید در خصوص حفاظت از مناطق که از امنیت بهتر برخوردار است قاطع باشد و به مسئولیت خود درست عمل کند. واکنش حکومت در این خصوص متاسفانه تافعلاضعیف و ناکافی بوده است.

دفتر مطبوعاتی حزب انسجام ملی افغانستان

کابل – ۱۶ عقرب ۱۳۹۷