حزب انسجام ملی افغانستان

تازه ها: .

ضرورت فوری مهار بحران

دوشنبه, ١٥ جوزا ١٣٩٦

حملات تروریستی پیاپی در پایتخت نشان داد که دست تروریستان و حامیان آن‌ها تاچه پیمانه برای اجرای اعمال‌ جنایت‌کارانه شان باز است و این گروه‌ها هرهدف را که بخواهند به راحتی می‌توانند نشانه بگیرند و از جانب دیگر، ناتوانی، ضعف و بی‌کفایتی شدید رده‌های بالایی نهادهای امنیتی را به نمایش می‌گذارد.

در این شکی نیست که افغانستان درگیر جنگ استخباراتی و نیابتی است و دست‌های ناپاک فراوان داخلی و بیرونی در تشدید خشونت‌ها، کشتار و ویران‌گری دخیل است؛ اما این امر، هرگز نمی‌تواند ناکارآمدی و ناکامی مسئولان امنیتی را در تأمین امنیت کشور به ویژه پایتخت توجیه کند. لذا طبیعی است که مردم  علیه این وضعیت اعتراض می‌کنند و از حکومت می‌خواهند تا به آشفتگی و بی‌سروسامانی جاری پایان بخشد؛ در برابر، مسئولان حکومتی به‌جای پیدا کردن زبان تفاهم با معترضان، ارایه راه‌حل و مدیریت فضا علیه تروریستان و دشمنانِ در کمین‌نشسته کشور، از میله تفنگ با آنان سخن می‌گوید، امر شلیک می‌دهد و روی آتش خشم مردم، روغن می‌پاشد و سرانجام، بحرانی می‌آفریند که خود نیز از مهار آن عاجز می‌ماند. حکومت قطعاً به خطا رفته، وحدت ملی و سیاسی کشور به شدت آسیب دیده، بی‌اعتمادی بین مردم و حکومت بیش‌تر گردیده و نگرانی‌ها از توسعه ناامنی‌ها چند برابر شده است.

از سویی‌هم، اکنون بحث بقا و سلامت نظام مطرح است. مردم افغانستان در طی بیش‌تر از یک‌ونیم دهه گذشته قربانی‌های فراوان داده‌اند و مشکلات و فشارهای زیادی را در راستای حمایت از نظام سیاسی جدی تحمل کرده‌اند، شکنجه‌ شده‌اند و زجر کشیده‌اند، بنابراین نباید این رویدادها خدای‌نخواسته به واژگونی نظام بیانجامد که در آن‌صورت، همه آسیب خواهند دید.

حالا حکومت مجبور است که بخش بزرگی از توان و انرژی خود را صرف جلوگیری از چاق شدن بحران کند. حکومت باید اصلاحات اساسی را به صورت فوری در نهادهای امنیتی به گونه‌ای اعمال کند که منجر به بهبود امنیت و استقرار ثبات شود؛ حکومت باید عاملان کشتار تظاهرات اخیر و آنانی را که در تأمین امنیت اجتماعات مردمی سهل‌انگاری کرده‌اند، به پنجه قانون بسپارد، حکومت باید با اصلاح شیوه رفتاری خود، اعتماد بین دولت و ملت را احیا کند و سرانجام قناعت مردم را به دست آورد؛ زیرا این مردم‌اند که سبب پیروزی یا ناکامی حکومت در اجرای برنامه‌هایش می‌شود.

در کنار این، مردم به ویژه قشر سیاسی جامعه با توجه به شرایط حساس کشور، در راستای بقا و سلامت نظام تلاش خواهند کرد و به فرصت‌طلبانِ بداندیش که تلاش برگرداندن کشور به گذشته تاریک را دارند، این زمینه را نخواهند داد که به اهداف شوم شان برسند؛ زیرا مردم صاحبان اصلی این نظام‌اند و قطعاً نسبت به حفظ و بقای آن، دلسوزی دارند.

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

یادداشت سردبیر

حکومت مجبور است که بخش بزرگی از توان و انرژی خود را صرف جلوگیری از چاق شدن بحران کند. حکومت باید اصلاحات اساسی را به صورت فوری در نهادهای امنیتی به گونه‌ای اعمال کند که منجر به بهبود امنیت و استقرار ثبات شود؛ حکومت باید عاملان کشتار تظاهرات اخیر و آنانی را که در تأمین امنیت اجتماعات مردمی سهل‌انگاری کرده‌اند، به پنجه قانون بسپارد، حکومت باید با اصلاح شیوه رفتاری خود، اعتماد بین ...

ادامه مطلب

Editorial

Nonetheless, the concern is that the national unity government account the signed agreement between Afghanistan national intelligence and Pakistan national intelligence reliable and act based on that agreement, Because, nothing has been mentioned within this agreement accounting the agreement “primary proposal”. On the other hand, when the national unity government declared that they have just signed the “primary proposal”, a wave of ...

Read More...

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای حزب انسجام ملی افغانستان محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.