حزب انسجام ملی افغانستان

تازه ها: .

میلاد پیامبر رحمت و هفته وحدت گرامی‌باد!

دوشنبه, ٢٢ قوس ١٣٩٥

فرارسیدن میلاد مبارک رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، میلاد حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت برای همه مسلمانان جهان تبریک و تهنیت باد!

همه‌ساله، به مناسبت میلاد خجسته پیامبر اسلام (ص) در فاصله 12 تا 17 ربیع‌الاول در بسیاری از کشورهای اسلامی، هفته وحدت برگزار می‌گردد تا به رای اکثریت اهل سنت که 12 ربیع و به رای اکثریت شیعه که 17 ربیع را روز ولادت رسول اکرم می‌دانند، احترام گذارده شود و به هر دو نظر ترتیب اثر بدهند.

بدون شک، این روز، فرصتی ارزشمند در راستای تقویت همدلی و همگرایی میان ملت‌های مسلمان است؛ ملت‌هایی که از پراکندگی، اختلاف و تفرقه رنج می‌برد و در عین حال، با خطر جدی تروریزم نیز مواجه است. بها دادن به هفته وحدت و ارج نهادن به این مناسبت با عظمت، در واقع گام مثبتی در راستای حل اختلاف‌های کشورهای اسلامی است. متأسفانه، اکنون بسیاری از این کشورها در فضای بی‌اعتمادی به سر می‌برند و حتی برخی از این اختلاف‌ها آنان را رویاری هم قرارداده است. در حالی که همه به یک خدا، یک رسول و یک کتاب باور داریم و هفته وحدت اسلامی را به مناسبت میلاد مبارکِ کسی پاس‌ می‌داریم که او مرزهای قومی را در هم‌کوبید، عرب و عجم را به یک چشم می‌دید، سیاه و سفید نزد او مطرح نبود و ارزش‌های انسانی را بالا کشید. بنابراین، اختلاف‌های مذهبی، مرز کشیدن بین عرب و عجم و سیاه سفید چه پیامدی غیر از افزایش بدبختی می‌تواند داشته باشد!؟

بدون شک، جامعه اسلامی به ویژه مردم مسلمان افغانستان از جنگ، تفرقه و چنددستگی خسته شده‌اند و جای آن را باید همگرایی، همدلی و رأفت و مهربانی پُر کند. زیرا تنها در سایه همگرایی، همدیگرپذیری و وحدت است که راه توسعه و ترقی باز می‌شود، امنیت تأمین، اقتصاد شگوفا و درهای خوشبختی باز می‌شود. به آرزوی روزی که همه کشورهای اسلامی به خصوص افغانستان عزیز آرامش خود را در سایه وحدت و همگرایی بازیابد.

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

یادداشت سردبیر

حکومت مجبور است که بخش بزرگی از توان و انرژی خود را صرف جلوگیری از چاق شدن بحران کند. حکومت باید اصلاحات اساسی را به صورت فوری در نهادهای امنیتی به گونه‌ای اعمال کند که منجر به بهبود امنیت و استقرار ثبات شود؛ حکومت باید عاملان کشتار تظاهرات اخیر و آنانی را که در تأمین امنیت اجتماعات مردمی سهل‌انگاری کرده‌اند، به پنجه قانون بسپارد، حکومت باید با اصلاح شیوه رفتاری خود، اعتماد بین ...

ادامه مطلب

Editorial

Nonetheless, the concern is that the national unity government account the signed agreement between Afghanistan national intelligence and Pakistan national intelligence reliable and act based on that agreement, Because, nothing has been mentioned within this agreement accounting the agreement “primary proposal”. On the other hand, when the national unity government declared that they have just signed the “primary proposal”, a wave of ...

Read More...

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای حزب انسجام ملی افغانستان محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.