پیام ها و بیانیه ها

پیام حزب انسجام‏ملی افغانستان به مناسبت شانزدهمین سال‏یاد شهادت استاد عبدالعلی مزاری

شانزدهمین سال‏یاد شهادت شهید “عدالت اجتماعی” از راه رسید و آن را گرامی می‏داریم. برای دیگر بار، حماسه‏ها و آرمان‏های بلند مزاری شهید بازخوانی می‏شود و آموزه‏های گران‏سنگ اندیشه‏های شهید “وحدت ملی”، زبانزد همگان می‏گردد. اندیشه‏های که بنیان خودمحوری و نفاق را درهم‏شکست و رادمردی و آزادگی را، به نمایش گذاشت.
عدالت‏خواهی مردم بزرگ افغانستان، یکی از پرفراز و نشیب‏ترین عرصه‏های زندگی انسان‏های این سرزمین است. استاد مزاری، به عنوان “خورشید عدالت” و چهره‏ی تابناک ایثار و از خودگذری، بر تارک آرمان بلند “عدالت‏خواهی” می‏درخشد و اندیشه‏های بلند‏اش، چراغ راه انسان‏های آزاده است.
ملت سرفراز افغانستان!
شهید مزاری؛ نه یک شخص بل اندیشه‏ای است تابناک و عدالت محور. اندیشه‏ی “شهید وحدت ملی”، زمینه‏ی است برای درهم شکستن تفوق طلبی و زیاده خواهی. شهید مزاری، نماد پایداری و سرفرازی مردم افغانستان است.
پس از سده‏ها اختناق و سرکوب، شهید مزاری، صدای تامین عدالت اجتماعی و برادری را در این دیار سرداد و برای نخستین بار از حنجره‏ی “پیش‏گام وحدت ملی”، ندای “عدالت” و برابری، به گوش همگان رسید و مرزها را درنوردید.
مزاری؛ استوانه‏ی عظیم این سرزمین است که تنها برای مردمش رزمید و تنها برای مردمش زندگی کرد و در میان مردمش، جان داد و تا فرجامین لحظه، در میان مردمش استوار ایستاد.
مردم بزرگ افغانستان!
آنچه امروز از شهید “عدالت اجتماعی” برجای مانده، اهدافی است که دورنمای افغانستان مترقی، باثبات و بالنده را ترسیم می‏کند. اندیشه‏های بلندی که قرن‏ها بیداد و تعدی را درهم‏کوبید و ندای آزادگی و عدالت خواهی سرداد. آرمان‏های که جاودانه اند و هیچ‏گاه و با هیچ‏ اهرمی، نخواهند لرزید و تا ابد، استوار خواهند ماند. اندیشه‏ها و آرمان‏های بلند انسانی که برای مردمش رزمید، در میان مردمش ماند در همانجا، عروج کرد، برای همیشه جاودان باد!
اکنون، بر ماست که اندیشه‏های بلند و آرمان‏های انسانی شهید مزاری و دیگر شهدای افغانستان را پاس داریم و در راستای تامین عدالت اجتماعی، منافع ملی و صلح پایدار و بهروزی شهروندان  این مرز و بوم، تلاش نماییم.
روح شهید مزاری و دیگر شهیدان ما، شاد و یادشان گرامی باد.

دفتر مطبوعاتی
حزب انسجام ملی افغانستان