پیام ها و بیانیه ها

اعلامیه مشترک شورای هماهنگی احزاب همسو در حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور

بسم الله الرحمن الرحیم

نیروهای دلیر دفاعی و امنیتی مدافع راستین ارزش‌های مادی و معنوی کشوراند. این نیروها، در دو دهه گذشته به مهارت‌های فراوان دست یافته و توانایی‌های خود را به اثبات رسانیده‌اند. حفظ و تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، ضرورت اساسی و وجیبه ملی ما است؛ زیرا این نیروها‌ ضامن صلح و ثبات پایدار و رمز بقای کشور می‌باشند.

متأسفانه از مدت‌ها به این‌سو، استخبارات بیگانه و آنانی که از یک افغانستان باثبات، مرفه و قانونمند رنج می‌برند، پیوسته‌ تلاش‌هایی را به منظور تضعیف نیروهای دفاعی و امنیتی کشور انجام داده‌اند. توطیه‌ها و دسیسه‌های پیدا و پنهان در دو دهه اخیر علیه نیروهای امنیتی که متأسفانه قربانی‌های بی‌شماری نیز از این نیروها گرفته‌ است، به همین توطیه‌ها برمی‌گردد.

اکنون نیز همان دست‌های ناپاک با استفاده از تریبون گروه طالبان، بحث انحلال نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را به بهانه تأمین صلح مطرح کرده‌اند که خود خواست نابجا، غیرمنطقی و غرض‌آلود است. تاکید روی آن، به تضعیف نظام و افزایش هرج و مرج‌ها منجر خواهد شد. در حالی که برای تأمین صلح پایدار و استحکام نظام، حفظ و تقویت نهادهای دفاعی و امنیتی کشور امر ضروری و حتمی است و باید از آن‌ها حمایت شود.

نیروهای قهرمان دفاعی و امنیتی کشور پایه‌های اساسی نظام اند و مردم افغانستان از این نیروها تحت هرشرایطی پشتیبانی خواهند کرد.

بااحترام

حزب اعتدال افغانستان

حزب اقتدار ملی افغانستان

حزب انسجام ملی افغانستان

حزب حراست اسلامی افغانستان

حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان

چهارشنبه ـ ۱۷ دلو ۱۳۹۷