حزب انسجام ملی افغانستان

تازه ها: .

پاکستان و تداوم سیاست حمایت از تروریزم

يكشنبه, ٢٠ حمل ١٣٩٦

یاسر فهیم

مسئولان در دفتر شورای امنیت ملی کشور گفته‌اند که مقام‌های پاکستانی به تعهداتی که در نشست سه جانبه لندن سپرده بودند؛ عمل نکرده‌اند. حدود سه‌هفته پیش، در نشست لندن فیصله شده بود که کشور سومی (بریتانیا) اقدام‌هایی هر دو کشور در مورد فهرست‌های تبادله‌ شده‌ هراس‌افکنان و مرکز‌های آنان، بررسی کند.

به باور تحلیل‌گران عدم همکاری اسلام‌آباد، یک‌بار دیگر نشان‌داد که این کشور همچنان سیاست به سیاست حمایت از تروریستان ادامه می‌دهد و حاضر نیست دست از حمایت هراس‌افکنان بردارد. در زمستان گذشته سراسر کشور به خصوص پایتخت شاهد حملات تروریستی مرگ‌بار بود. در این حملات صدها‌ تن شهید شده‌اند و صدها تن دیگر زخم برداشته‌اند. حکومت افغانستان بارها اسنادی را به جانب پاکستان سپرده که نشان می‌دهد تروریستان در خاک این کشور تربیت و تجهیز می‌شوند و به افغانستان انتقال می‌یابند؛ اما در عمل هیچ همکاری از سوی اسلام‌آباد برای مهار آنان صورت نگرفته است.

اکنون که اسلام‌آباد حاضر به همکاری نشده، به احتمال روزهای سخت‌تری در انتظار کابل خواهد بود و گروه‌های تروریستی تحرکات بیش‌تر از خود نشان خواهند داد. مقام‌های محلی در ولایت‌های شمال‌شرقی گفته‌اند که تروریستان با شکست از کشورهای خاورمیانه می‌کوشند تا به مناطق ولایت‌های نورستان و بدخشان پناه‌بگیرند و ای مساله زنگ‌ خطر جدی است. در حاضر، جنگ‌های سخت و ویران‌گر در دیگر نقاط کشور نیز جریان دارد.

انتظار می‌رود که مسئولان امنیتی آمادگی بهتری را برای سرکوب این گروه‌ها اتخاذ کرده باشند و به وعده‌های مقام‌های پاکستان دل نبسته باشند. جنگ با تروریزم در افغانستان قطعاً نیازمند حمایت‌های جدی جامعه جهانی است و نباید در این حمایت‌ها سکتگی به وجود آید. جامعه جهانی باید فشارهای لازم را بر پاکستان وارد کند تا به تعهدات خود درست عمل کند و از حمایت تروریستان دست بردارد.

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

یادداشت سردبیر

حکومت مجبور است که بخش بزرگی از توان و انرژی خود را صرف جلوگیری از چاق شدن بحران کند. حکومت باید اصلاحات اساسی را به صورت فوری در نهادهای امنیتی به گونه‌ای اعمال کند که منجر به بهبود امنیت و استقرار ثبات شود؛ حکومت باید عاملان کشتار تظاهرات اخیر و آنانی را که در تأمین امنیت اجتماعات مردمی سهل‌انگاری کرده‌اند، به پنجه قانون بسپارد، حکومت باید با اصلاح شیوه رفتاری خود، اعتماد بین ...

ادامه مطلب

Editorial

Nonetheless, the concern is that the national unity government account the signed agreement between Afghanistan national intelligence and Pakistan national intelligence reliable and act based on that agreement, Because, nothing has been mentioned within this agreement accounting the agreement “primary proposal”. On the other hand, when the national unity government declared that they have just signed the “primary proposal”, a wave of ...

Read More...

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای حزب انسجام ملی افغانستان محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.