حزب انسجام ملی افغانستان

تازه ها: .

شهدای مان را فراموش نکنیم ( به مناسبت هفته شهید)

چهارشنبه, ١٧ سنبله ١٣٩٥

گل احمد نیطاقی

چهاردهه جهاد و مبارزه برای دفاع از ارزش های اسلامی و ملی، قربانی های بی شماری را از مردم افغانستان گرفت. صدها هزار تن در این راه جان های شیرین خود را فدا کردند و نام های شان درج تاریخ شده است. آنانی که در راستای دفاع از استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور جان ها نثار کردن، همواره زنده اند.

درخشان ترین و فروزان ترین ستاره آسمان فرهنگ رهایی، مشعل پُرفروغ شهادت است. تکریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم های استقلال و آزادی بشریت از زیر یوغ ذلت و اسارت در راه ارزش ها است و هر شهیدی مشعلی است که در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت جاودانه می درخشد. چنان که ملت ما در برابر ستم گران و متجاوزان ایستاد و امپراتوری های بزرگ و قدرت های به ظاهر شکست ناپذیر را با شکست های سخت مواجه کرد.

با این حال، از هفته شهید در حالی تجلیل می شود که تا تحقق خواست شهدای کشور فاصله بسیار زیاد وجود دارد؛ حتی شاهد انحراف و کجروی از مسیر شهدای کشور نیز هستیم. در حال حاضر، ناامنی و فساد در زمینه های مختلف در کشور بیداد می کند و این وضعیت هر روز قربانی دیگری می طلبد.

انفجارهای پیاپی در پایتخت و ناامنی های اخیر در ولایت های هلمند، قندز و بغلان و دیگر نقاط کشور مردم را به ستوه آورده است. حکومت وحدت ملی در طی دو سال در همه زمینه های مختلف ناکام بوده است و مردم از این حکومت به شدت ناراضی هستند. این نا رضایتی ها در حالی مطرح می گردد که در کمتر از یک ماه دیگر سران حکومت به نشست بروکسل خواهند رفت. اما با چه دست آوردی؟ بنظر می رسد که رییس جمهور با داشتند چند برنامه نمایشی و خود ساخته بدون زیرساخت های اساسی در امر مبارزه باد فساد و نا امنی های اخیر در کشور صحنه سازی کند.

مردم افغانستان که تاوان اختلاف ها، بی کفایتی ها و خودسری ها و ناکارآمدی های حکومت وحدت ملی را می پردازند، عبور از این وضعیت را یک ضرورت اجتناب ناپذیر می دانند. مردم افغانستان قربانی های بی شماری را در راه دفاع از ارزش های ملی و اسلامی داده اند و از جنگ و خون ریزی و خشونت خسته شده اند؛ اما هرگز از مسیر شهدای خویش انحراف نکرده اند.

در این میان رسالت همه آنانی که به عدالت، آزادی و رهایی از بند استعمار می اندیشند و به آرمان های بزرگ ملت که همانا آزادی از اسارت است باورمند است، آن است که از فرهنگ ایستادگی و وارستگی در این تهاجم بی امان با هر وسیله ممکن از دست ستمگران و متجاوزان عصر، صیانت و پاسداری کنند و نگذارند که دست آورد های چند ساله مردم افغانستان بدست نیستی سپرده شود.

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

یادداشت سردبیر

حکومت مجبور است که بخش بزرگی از توان و انرژی خود را صرف جلوگیری از چاق شدن بحران کند. حکومت باید اصلاحات اساسی را به صورت فوری در نهادهای امنیتی به گونه‌ای اعمال کند که منجر به بهبود امنیت و استقرار ثبات شود؛ حکومت باید عاملان کشتار تظاهرات اخیر و آنانی را که در تأمین امنیت اجتماعات مردمی سهل‌انگاری کرده‌اند، به پنجه قانون بسپارد، حکومت باید با اصلاح شیوه رفتاری خود، اعتماد بین ...

ادامه مطلب

Editorial

Nonetheless, the concern is that the national unity government account the signed agreement between Afghanistan national intelligence and Pakistan national intelligence reliable and act based on that agreement, Because, nothing has been mentioned within this agreement accounting the agreement “primary proposal”. On the other hand, when the national unity government declared that they have just signed the “primary proposal”, a wave of ...

Read More...

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای حزب انسجام ملی افغانستان محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.