حزب انسجام ملی افغانستان

تازه ها: .

تراکم قراردادها و تأخیر در اجرایی شدن پروژه‌های توسعه‌ای

يكشنبه, ٢٤ ثور ١٣٩٦

برخی از اعضای مجلس نمایندگان از تراکم قراردادها و تأخیر در اجرایی شدن پروژه‌های توسعه‌ای اظهار نگرانی کرده‌ و می‌گویند که عامل این مشکلات کمیسیون تدارکات ملی است.

نمایندگان مجلس دیروز (شنبه ـ‌23 ثور) در نشست عمومی مجلس اظهار داشتند که هزاران قرارداد پروژه‌های توسعه‌ای در کمیسیون تدارکات ملی تراکم کرده و به قرارداد داده نمی‌شوند.

جمهور نیوز نگاشته؛ نمایندگان مجلس می‌گویند که رییس‌جمهور غنی در دادن قراردادهای پروژه‌های پروژه‌ها انحصارگرایی کرده و به همین دلیل کار بسیاری از پروژه‌ها در سطح کشور تاهنوز آغاز نشده است.

هم‌اکنون حدود پنج ماه از سال مالی ۱۳۹۶ می‌گذرد و نمایندگان می‌گویند، در صورت ادامه این وضعیت، واحدهای مستقل بودجه‌ای، بیش از ۱۰ درصد بوجه توسعه‌ای شان را مصرف نخواهند توانست.

غلام فاورق مجروح یکی از اعضای مجلس گفته است: ۲۲۹۱ قرارداد پروژه انکشافی در کمیسیون ملی تدارکات تراکم کرده و اگر طوری که این کمیسیون قراردادها را پاس کند تا یک سال دیگر هم این پروژه‌ها به قرارداد داده نخواهند شد.»

آقای مجروح افزود، که این قراردادها به بهانه اصلاحات و شفافیت در کمیسیون تدارکات انبار شده و اینگونه تمام چرخ کاری وزارت‌ها غیر فعال باقی مانده‌اند.

با این حال، با گرم شدن بیش‌تر هوا، ناامنی‌ها افزایش پیدا خواهند کرد و زمینه‌های اجرایی شدن پروژه‌های توسعه‌ای محدودتر خواهد شد. همچنین در برخی مناطق کشور همانند بدخشان و بامیان و دایکندی زمستان زودتر فراخواهد رسید و موانع طبیعی سد راه اجرای این پروژه‌ها خواهند شد.

از سویی‌هم، کارشناسان می‌گویند که اگر حکومت در اجرای پروژه‌ها ناتوان باشد، ممکن کمک‌کنندگان بین‌المللی نیز از تعهداتی که کرده‌اند، عدول نمایند.

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

یادداشت سردبیر

حکومت مجبور است که بخش بزرگی از توان و انرژی خود را صرف جلوگیری از چاق شدن بحران کند. حکومت باید اصلاحات اساسی را به صورت فوری در نهادهای امنیتی به گونه‌ای اعمال کند که منجر به بهبود امنیت و استقرار ثبات شود؛ حکومت باید عاملان کشتار تظاهرات اخیر و آنانی را که در تأمین امنیت اجتماعات مردمی سهل‌انگاری کرده‌اند، به پنجه قانون بسپارد، حکومت باید با اصلاح شیوه رفتاری خود، اعتماد بین ...

ادامه مطلب

Editorial

Nonetheless, the concern is that the national unity government account the signed agreement between Afghanistan national intelligence and Pakistan national intelligence reliable and act based on that agreement, Because, nothing has been mentioned within this agreement accounting the agreement “primary proposal”. On the other hand, when the national unity government declared that they have just signed the “primary proposal”, a wave of ...

Read More...

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای حزب انسجام ملی افغانستان محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.