حزب انسجام ملی افغانستان

تازه ها: .

کمبود سردخانه عامل ضرر کشاورزان

دوشنبه, ١٨ ثور ١٣٩٦

محمد کریم

یک ماه تا برداشت میوه های تازه مانده اما خبری از سردخانه های وعده داد ه شده نیست.

وزارت زراعت و آبیاری کار ساخت 8 سردخانه را در سال 1391 آغاز کرد و قرار بود در سال جاری به بهره برداری سپرده شود اما حالا خبری از تکمیل کار آن سرد خانه ها نیست.

خانجان الکوزی، معاون اتاق تجارت و صنایع می‌گوید که با توجه به مشکلات ترانزیتی که در افغانستان وجود دارد، نبود سردخانه ها یکی از مشکلات اساسی برای باغ داران افغان است و کاری که دراین عرصه صورت گرفته منظم و پاسخگو نیست، اکنون که یک ماه بعد فصل برداشت میوه ها میرسد و سردخانه ها به تعداد کافی در اختیار نداریم به مشکلات نگهداری و نگرانی ما افزوده است.

به گفته مقامات وزارت زراعت و آبیاری این وزارت برای ساخت سرد خانه های معیاری زمان بیشتر و بودجه بیشتر نیاز دارد و به این زودی ها فراهم کردن آن ممکن نیست.

آنان می گویند، قرار است امسال کار ساخت 240 سرد خانه با ظرفیت 3600 تن تکمیل و به بهره برداری برسد.

احمد شکیب عمر، مسؤل عملی سازی این پروژه ها در وزارت زراعت می‌گوید امسال کار ساخت سرد های دیگر نیز روی دست است تا از وارد شدن خسارت بیشتر به کشاورزان جلوگیری شود.

کمبود سرخانه در کشور از چالش های اساسی بشمار می‌رود و همه ساله سبب فاسد شدن یا فروش به قیمت پایین فرآورده های کشاورزان می‌شود .

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

یادداشت سردبیر

حکومت مجبور است که بخش بزرگی از توان و انرژی خود را صرف جلوگیری از چاق شدن بحران کند. حکومت باید اصلاحات اساسی را به صورت فوری در نهادهای امنیتی به گونه‌ای اعمال کند که منجر به بهبود امنیت و استقرار ثبات شود؛ حکومت باید عاملان کشتار تظاهرات اخیر و آنانی را که در تأمین امنیت اجتماعات مردمی سهل‌انگاری کرده‌اند، به پنجه قانون بسپارد، حکومت باید با اصلاح شیوه رفتاری خود، اعتماد بین ...

ادامه مطلب

Editorial

Nonetheless, the concern is that the national unity government account the signed agreement between Afghanistan national intelligence and Pakistan national intelligence reliable and act based on that agreement, Because, nothing has been mentioned within this agreement accounting the agreement “primary proposal”. On the other hand, when the national unity government declared that they have just signed the “primary proposal”, a wave of ...

Read More...

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای حزب انسجام ملی افغانستان محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.