تازه‌ها:

برگزاری نخستین نشست شورای صلح در ولایت سرپل

نخستین نشست رسمی شورای عالی صلح ولایت سرپل پیش از چاشت یکشنبه 4 ثور، با حضور مقام‏های این ولایت، مولوی جوره مشاور رییس جمهور وعضو شورای عالی صلح و اعضای شورای صلح این ولایت ، برگزار گردید. هدف این نشست، معرفی اعضای جدید شورای عالی صلح و طرح‏ها وبرنامه‏های بعدی شورا خوانده شده است. سید انور رحمتی؛ والی ولایت سرپل دراین نشست گفت:”پس از این، شورای صلح ولایت سرپل دارای رییس، معاون ومنشی خواهد بود که این افراد درپست‏های دولتی مسوولیت نداشته

نخستین نشست رسمی شورای عالی صلح ولایت سرپل پیش از چاشت یکشنبه 4 ثور، با حضور مقام‏های این ولایت، مولوی جوره مشاور رییس جمهور وعضو شورای عالی صلح و اعضای شورای صلح این ولایت ، برگزار گردید. هدف این نشست، معرفی اعضای جدید شورای عالی صلح و طرح‏ها وبرنامه‏های بعدی شورا خوانده شده است.
سید انور رحمتی؛ والی ولایت سرپل دراین نشست گفت:”پس از این، شورای صلح ولایت سرپل دارای رییس، معاون ومنشی خواهد بود که این افراد درپست‏های دولتی مسوولیت نداشته باشند و اعضای جدید شورا با در نظرداشت شایستگی، اهلیت، نفوذ قومی ومنطقوی معرفی گردید.”
آقای رحمتی افزود: با آنکه اعضای قبلی شورا با عجله تعین شده بودند، بازهم دست آوردهای بسیارخوبی برای تامین امنیت داشتند. وی علاوه نمود که در اثر تلاش‏های شورا وهیات رهبری ولایت، تا کنون گروپ‏های زیاد مخالفان مسلح به پروسه صلح پیوسته وتعداد هم در آینده‏ای نزدیک از این پروسه اعلان حمایت خواهند نمود. تا هنوز درمجموع 482 مخالف مسلح دولت دراین ولایت به روند صلح پیوسته و سلاح خود را تسلیم داده اند.
مولوی جوره؛ مشاور رییس جمهور درامور دینی ومذهبی و عضو شورای عالی صلح نیز تاکید کرد: “برای برادران ناراضی ما، شورای عالی صلح بهترین فرصت را مهیا ساخته و باید از فرصت پیش آمده استفاده درست ومنطقی صورت گیرد. این یگانه راه معقول برای حل معضل ناامنی در کشور است.”
در این نشست اسدالله شیرزاد؛ فرمانده پولیس ولایت سرپل به اشتراک کنندگان وعده داد که درآینده‏ای نزدیک صلح و امنیت در تمامی ساحات ولایت سرپل تامین خواهد شد.
محمدعارف شریفی؛ ریس شورای ولایتی وعضو شورای صلح ولایت سرپل، فقر و ناداری را از عوامل ناامنی عنوان کرد و خواهان تطبیق برنامه‏های انکشافی و ایجاد کار برای مردم گردید و نیز، حمیدالله بیگ؛ یکی از اعضای شورای صلح سرپل، تصریح نمود که با تمام توان در راستای تامین صلح و برگرداندن مخالفان به زندگی عادی، تلاش خواهد کرد.
ولایت سرپل، در شمار ولایت‏های محسوب می‏شود که در راستای تامین صلح و بازگرداندن مخالفان مسلح به زندگی عادی، دست‏آوردهای قابل ملاحظه داشته ‏و تلاش‏ها در این زمینه، به شدت جریان دارد. 

0 پیام‌