کونیکس: “کشیش تری جونز” را به دادگاه بکشانید

یک نماینده‏ی حزب سبزهای آلمان در پارلمان فدرال این کشور و نماینده پیشین سازمان ملل متحد در افغانستان، خواهان “پیگرد قانونی” تری جونز، کشیش امریکایی شده است. این کشیش امریکایی، در مراسم قبیحی، به کتاب مقدس مسلمانان اهانت کرده و قران کریم را، آتش زد. تام کونکس؛ از مقام‏های امریکایی خواسته تا تری جونز، کشیش افراطی امریکایی را مورد بازجویی قانونی قرار دهند. آقای کونکس، در گفت‏وگو با شماره‏ی اخیر روزنامه‏ی آلمانی “میتل دویچه سایتونگ” گفته است

یک نماینده‏ی حزب سبزهای آلمان در پارلمان فدرال این کشور و نماینده پیشین سازمان ملل متحد در افغانستان، خواهان “پیگرد قانونی” تری جونز، کشیش امریکایی شده است. این کشیش امریکایی، در مراسم قبیحی، به کتاب مقدس مسلمانان اهانت کرده و قران کریم را، آتش زد.
تام کونکس؛ از مقام‏های امریکایی خواسته تا تری جونز، کشیش افراطی امریکایی را مورد بازجویی قانونی قرار دهند.
آقای کونکس، در گفت‏وگو با شماره‏ی اخیر روزنامه‏ی آلمانی “میتل دویچه سایتونگ” گفته است “چگونه ممکن است، تمام دنیا تماشا کنند که یک فرد، آدم‏های عاقل را به تمسخر گیرد”.
به گزارش دویچه‏وله به نقل از روزنامه‏ی میتل دویچه سایتونگ؛ کونکس تاکید کرده که اگر یک کشیش این عمل را در آلمان انجام می‏داد، مستحق رفتن به زندان بود.
همچنان، سخن‏گوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان در پارلمان این کشور، تاکید کرده که وزارت عدلیه امریکا این موضوع را بررسی نماید که آیا می‏تواند کاری علیه تری جونز؛ انجام دهد؟
در همین حال؛ دانشجویان دانشگاه کابل، با برگزاری راهپیمایی خواستار محاکمه و مجازات تری جونز کشیش افراطی و متعصب امریکایی شدند.
بربنیاد آمارهای انتشار یافته، در جریان راهپیمایی‏های اخیر در شهرهای مختلف کشور، بیش از 150 تن کشته و زخمی شده‏اند که در میان کشته شدگان، هشت تن آنان کارمندان دفتر سازمان ملل متحد در شهرمزار شریف بودند.
در پیوند به اهانت به قرآن‏کریم توسط کشیش امریکایی، دفتر مطبوعاتی حزب انسجام ملی نیز با نشر خبرنامه‏ای این عمل را توهین به مقدسات مسلمانان جهان دانسته و آن را، مغایر با ارزش‏های انسانی دانسته است.

0 پیام‌