تازه‌ها:

«کمیته‌ خبرنگاران پارلمانی» با حضور اعضای هیات اداری شورای ملی گشایش یافت

«کمیته‌ خبرنگاران پارلمانی» با حضور محمد علم ایزدیار؛ معاون اول مجلس سنا، داکتر صالح محمد سلجوقی؛ معاون دوم مجلس نمایندگان، عرفان الله عرفان؛ معاون منشی مجلس نمایندگان و ده ها خبرنگار گشایش یافت. این کمیته روز گذشته (یک شنبه – 15 ثور) رسما به عنوان یک نهاد خبرنگاری در مقر شورای ملی اعلام موجودیت کرد. هدف اصلی این کمیته هماهنگی بیشتر میان خبرنگاران پارلمانی عنوان شده است.

«کمیته‌ خبرنگاران پارلمانی» با حضور محمد علم ایزدیار؛ معاون اول مجلس سنا، داکتر صالح محمد سلجوقی؛ معاون دوم مجلس نمایندگان، عرفان الله عرفان؛ معاون منشی مجلس نمایندگان و ده ها خبرنگار گشایش یافت.
این کمیته روز گذشته (یک شنبه – 15 ثور) رسما به عنوان یک نهاد خبرنگاری در مقر شورای ملی اعلام موجودیت کرد. هدف اصلی این کمیته هماهنگی بیشتر میان خبرنگاران پارلمانی عنوان شده است.
شماری از خبرنگاران در این کمیته از افزایش خشونت ها علیه خبرنگاران اظهار نگرانی کردند و از نیروهای امنیتی خواستند تا در زمینه توجه بیشتر نمایند.
محمد علم ایزدیار؛ معاون اول مجلس سنا تاکید کرد که از خبرنگاران حمایت می کند و تسهیلات لازم را در شورای ملی برای این کمیته فراهم خواهد نمود.
آقای ایزدیار گفت که هرچند تهدیدهای علیه خبرنگاران موجود است، اما آنان نباید از رسالتی که به عهده دارند دلسرد شوند.
در همین حال، داکتر صالح محمد سلجوقی؛ معاون دوم مجلس سنا گفت که رسانه ها به جایگاهی که باید، نرسیده است و هنوز این باور که رسانه ستون چهارم دموکراسی می باشد، فرهنگ نشده است.
وی افزود که از این حرکت خبرنگاران حمایت می کند و مجلس نمایندگان با آنان همکار خواهد بود.
پیشتر، در آستانه روز جهانی آزادی رسانه، کمیته خبرنگاران بانوان ایجاد شده بود. یک از اهداف اصلی این کمیته حمایت از بانوان خبرنگاران عنوان شده است.
اباسین زهیر به عنوان رییس، آقای عتیق الله پناه به حیث معاون و بسم الله نادری؛ به عنوان مسوول روابط خارجی این کمیته برگزیده شده ند.
آزادی رسانه یکی از دستاوردهای بزرگ دولت افغانستان و جامعه جهانی عنوان می شود.
در همین حال، دفتر حمایت از رسانه های آزاد (نی) اعلام کرده که از اول سال میلادی تا کنون 40 مورد خشونت علیه خبرنگاران را ثبت کرده و به طور متوسط در هر سه روز یک مورد خشونت علیه خبرنگاران انجام شده است.

0 پیام‌