پیام داکتر صادق مدبر به مناسبت فرارسیدن عاشورای حسینی

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

با درود بی‌پایان بر روان پاک شهداء کربلا و شهداء مظلوم افغانستان!
در آغاز، فرارسیدن عاشورای حسینی را به همه مسلمانان جهان و به خصوص به پیروان و شیفتگان امام حسین علیه‌السلام تسلیت می‌گویم.
همچنین حمله انتحاری در نزدیک حسینیه قلعه فتح‌الله شهر کابل که به شهادت و زخمی شدن شماری از نمازگزاران و عزاداران انجامید را محکوم می‌نمایم. برای شهداء این حادثه حشر با شهداء کربلا و برای زخمی‌ها شفا و تندرستی از خداوند بزرگ تمنا دارم.
بدون شک، چنین دسیسه‌هایی، نه صف مستحکم وحدت و همگرایی ملی ما را آسیب‌ خواهد زد و نه روی اراده مردم در راستای برگزاری مجالس دینی و مذهبی اثر منفی خواهد گذاشت. مردم افغانستان با حفظ یک‌پارچگی کم‌نظیر خود، همواره پاسخ این دسیسه‌ها را داده‌اند و همچنان در مسیر وحدت و همدلی سربلندانه و با افتخار گام خواهند برداشت.
اینجانب، ضمن تأکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر مجالس گرامی‌داشت از عاشورای حسینی، از عزاداران محترم و همه مردم افغانستان می‌خواهم که در برابر توطیه‌های احتمالی دشمنان وحدت و برادری کشور هشیار باشند تا نشود که خدای‌نخواسته در میان آنان نفوذ کنند و دست به خشونت و نفاق‌اندازی بزنند.
همچنین انتظار می‌رود که عزاداران معزز در عزادارای‌های خویش فرهنگ ناب حسینی را به نمایش بگذارند تا اهداف انقلاب بیدارگر عاشورا به صورت بهتر بیان و ارایه شود.
در پایان، برای همگان آرزوی قبولی طاعات و عبادات و عزادارای‌ها به پیشگاه پروردگار عالمیان را دارم.

صادق مدبر
رییس شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان
کابل ـ نهم محرم/ تاسوعا 1439 قمری

0 پیام‌