تازه‌ها:

پیام داکتر صادق مدبر بمناسبت فرا‌رسیدن عاشورای حسینی

بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر اکرم(ص): إنّ الحسین مصباح الهدى و سفینه النجاه

فرارسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام شهادت نواده پیامبر مکرم اسلام امام حسین علیه‌السلام و یاران با وفایش را به همه آزادی‌خواهان عالم، مسلمانان جهان به ویژه ملت بزرگ افغانستان تسلیت و تعزیت عرض می‌دارم.

امام حسین علیه‌السلام، برای نجات امت اسلامی در برابر دستگاه ستم‌پیشه و فسادآلود یزید ایستاد و اسلام را حیات دوباره بخشید. اگرچه در این قیام اصلاح‌طلبانه و شورانگیز امام علیه‌السلام، خانواده و یارانش مظلومانه به شهادت رسیدند؛ اما برای جهانیان درس استقامت، شهامت، عزت، کرامت، ظلم‌ستیزی و شکست‌ناپذیری داد و بدین‌سان، امام و الگوی آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان عالم گردید.

ملت بزرگ افغانستان!

از ایام محرم‌الحرام در حالی تجلیل می‌کنیم که متأسفانه در این اواخر، تروریستان با حمله بر مساجد و تکایا تلاش کرده‌اند تا وحدت ملی مردم افغانستان را خدشه‌دار کنند و مردم را از انجام فرایض الهی و فراگیری آموزه‌های اسلامی بازدارند؛ اما افغان‌ها ثابت کرده‌اند که وحدت و همگراییِ شکست‌ناپذیر دارند و هرگز از باور ناب اسلامی شان عقب‌نشینی نخواهند کرد.

با این حال، انتظار می‌رود که علمای بزرگوار و خطیبان محترم در این ایام، اهداف قیام ماندگار عاشورا را بیش‌تر تبیین کنند و بر وحدت ملی و همگرایی اسلامی تأکید جدی نمایند.

باور کامل دارم که همه مردم و عزاداران حسینی در قسمت نظم و انضباط مراسم‌های حسینی و تأمین امنیت آن با نیروهای امنیتی کشور همکاری و هماهنگی کامل خواهند داشت. نباید به هیچ کژاندیشِ فرصت اخلال‌گری در این مراسم‌ها داده شود.

در پایان، از خداوند بزرگ برای مردم افغانستان بهروزی و به کشور صلح و ثبات پایدار استدعا دارم.

صادق مدبر

رییس شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان

کابل ـ 2 میزان 1396

0 پیام‌