پیام تبریک داکتر صادق مدبر به مناسبت نودوهشتمین سالروز استرداد استقلال کشور

بسم الله الرحمن الرحیم

۲۸ اسد؛ نودوهشتمین سالروز استرداد استقلال افغانستان را به همه هم‌میهمنان عزیز به ویژه نیروهای دلیر دفاعی ـ امنیتی تبریک و تهنیت می‌گویم و بر روان همه مجاهدان راه استقلال و آزادی کشور به ویژه شاه‌امان‌الله غازی درود می‌فرستم.

این روز با عظمت، روز نجات است. روزی که ملت بزرگ افغانستان با اراده‌ای استوار و صف‌های محکم و ایستادگیِ کم‌نظیر، توانست استقلال خود را بازستاند و دوباره در شمار ملت‌های آزاده جهان قرار گیرد. از این‌رو،‌ رسالت همه ما است که این روز را عزیز و گرامی بداریم و از عزت و عظمت کشور و میهن‌مان پاسداری کنیم.

در این شکی نیست که در دهه‌های اخیر، بارها استقلال کشور خدشه‌دار شده و رنج‌ها، مصائب و گرفتاری‌هایی بر ملت پیش آمد؛ اما روح وطن‌پرستی، عزت‌طلبی و دفاع از کشور و نوامیس ملی همواره در میان مردم ما زنده بوده و به همین دلیل، هیچ‌گاه میدان مبارزه برای آزادی، ترقی، پیشرفت و توسعه خالی نشده است.

هم‌وطنان گرامی!

دشمنان این سرزمین در هرشرایطی تلاش کرده‌اند تا مانع رسیدن کشور به صلح و ثبات و آرامش شوند. مزدوران بیگانه و عوامل داخلی آنان با ترور نخبگان، کشتارهای فجیع و دسته‌جمعی، توطیه‌گری و نفاق‌اندازی، خلق ویرانی و ترفندهای دیگر پیوسته کوشیده‌اند تا مانع همبستگی، ثبات و پیشرفت در کشور شوند. آنان در حق ملت ستم‌کشیده افغانستان از هیچ جنایتی دریغ نکرده‌اند و نخواهند کرد؛ اما راه عبور از این دشواری و گرفتاری، جز تحکیم پایه‌های وحدت ملی، همدیگرپذیری و علم‌آموزی چیز دیگری نیست.

در کنار این، ایجاب می‌کند تا از نیروهای فداکار دفاعی و امنیتی کشور، حمایت شود؛ نیروهایی که پاسداران اصلی کشور و نظام هستند. این مناسبت فرخنده، باید به فرصتی برای پشتیبانی بی‌دریغ از نیروهای دفاعی و امنیتی تبدیل شود.

خواهران و برادران عزیز!

افغانستان در یک شرایط حساس قرار دارد. رویارویی و کشیدگی روزافزون میان قشر سیاسی، می‌تواند شرایط را حساس‌تر کند و این، قطعاً به سود مردم و نظام نخواهد بود. مردم افغانستان به ثبات و آرامش نیاز دارند. لذا پیش‌تر از همه مسئولیت حکومت است که با پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب، ثبات و آرامش را به مردم برگرداند نه این که خود، بخشی از چالش شود.

انتظار در این اوضاع نابسامان از همه قشرها این است که با تدبیر عمل کنند، اعتماد ملی را دوباره احیا نمایند، همدیگرپذیر باشند و ثبات و آرامش را به کشور بازگردانند.

در پایان بار دیگر، نودوهشتمین سالروز استرداد استقلال کشور را تبریک می‌گویم، برای افغانستان عزیز ثبات و برای مردم بزرگ افغانستان بهروزی و کامیابی از خداوند توانا استدعا دارم.

صادق مدبر

رییس شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان

کابل ـ ۲۸ اسد ۱۳۹۶ خورشیدی

0 پیام‌