وزارت دفاع ملی: جانشین رهبر داعش را نیز کشتیم

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که جانشین رهبر داعش در نتیجه عملیات اردوی ملی در ولایت هلمند کشته شده است. این فرد جانشین و برادرزاده ملا عبدالرووف خادم؛ رهبر پیشین داعش در افغانستان بود. خادم ماه گذشته کشته شده بود. در یک خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است که روز گذشته (یک‌شنبه ـ 24 حوت) حافظ واحدی؛ جانشین رهبر کشته شده داعش در افغانستان، توسط نیروهای اردوی ملی در منطقه ملازوی ولسوالی سنگین ولایت هلمند کشته شده است.

 

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که جانشین رهبر داعش در نتیجه عملیات اردوی ملی در ولایت هلمند کشته شده است. این فرد جانشین و برادرزاده ملا عبدالرووف خادم؛ رهبر پیشین داعش در افغانستان بود. خادم ماه گذشته کشته شده بود.

در یک خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است که روز گذشته (یک‌شنبه ـ 24 حوت) حافظ واحدی؛ جانشین رهبر کشته شده داعش در افغانستان، توسط نیروهای اردوی ملی در منطقه ملازوی ولسوالی سنگین ولایت هلمند کشته شده است.

واحدی پس از کشته شدن ملا رووف خادم در 20 دلو رهبر داعش در افغانستان را به عهده داشت. رووف خادم در ولسوالی کجکی ولایت هلمند توسط نیروهای امنیت ملی کشته شده بود.

در همین حال، کشته شدن دومین رهبر داعش در فاصله یک‌ماه توسط نیروهای امنیتی را شکست بزرگ برای این گروه می‌داند.

جنرال عتیق‌الله امرخیل؛ کارشناس امور نظامی گفته که کشته شدن دومین رهبر داعش، روحیه هواداران این گروه را به شدت در افغانستان تضعیف خواهد کرد.

او افزوده که این کامیابی هم از نیروهای امنیت ملی است و هم نیروهای اردو و پولیس که این فرد را شناسایی نموده‌اند و از بین بردند.

به گفته آقای امرخیل، گروه داعش از جایی دیگری به این کشور نیامده است و فقط جنگجویان طالبان یک بیرق را پایین و دیگر را بلند کرده‌اند.

0 پیام‌