استعفاى والى کابل؛ کابل هم والی داشت؟

 

داکتر ذبیح‏الله مجددی؛ والی کابل به دلیل آن‏چه عدم حمایت و همکاری دولت خوانده شده، از پست خود استعفا داد.
به نقل از رسانه‏ها، آقای مجددی تاکید کرده که مقام‏ ریاست جمهوری و اداره ارگان‏های محلی از پیشنهادهای وی حمایت نمی‏کردند و بدین دلیل، مجبور به استعفا شده است.
داکتر مجددی به رادیو کلید گفته است: “دیروز (یکشنبه) استعفایم را به مقام ریاست جمهوری تقدیم کردم، با این‏که رییس جمهور نمی‏پذیرفت؛ اما بالاخره قبول کرد.”
والی پیشین کابل تصریح کرده، نقش وی نمادین بود و در مدت دست کم دو سال که 11 ماه سرپرست این پست بوده پیشنهادهایش برای کاربست پروژه‏های بازسازی در ولایت کابل، از سوی ریاست جمهوری و اداره ارگان‏های محل حمایت نگردیده است.
با این همه، آقای مجددی گفته تا آخر سال جاری خورشیدی در پست والی کابل کار خواهد کرد؛ اما پس از آن نمی‏خواهد به عنوان یک “سمبول” وظیفه اجرا کند.
خبر استعفای والی کابل، شماری از شهروندان را شوکه کرده است. آنان با تعجب و شگفتی می‎‏پرسند کابل هم والی داشت! در گفت‏و‎‏گوی که خبرنگار انسجام ملی پس از نشر خبر استعفای والی کابل با شماری از شهروندان این شهر داشت، چیزی جز اظهار شگفتی و تعجب دستگیر وی نشد.
یکی از شهروندان به انسجام ملی گفت: «با این که من زیادتر از هفت سال می‏شود در کابل زندگی می‏کنم؛ اما تا اکنون که شما از استعفای والی کابل سخن می‏گویید، نمی‏دانستم کابل هم والی دارد.»
گفته‏های شهروندان واقعا درست و دقیق است. کدام شهروندان کابل یا شهروندان افغانستان تا هنوز والی کابل را در یک نشست خبری در رسانه‏ها دیده و یا از وی شنیده است؟
کابل؛ شهری که از تراکم نفوس می‏ترکد و محیط زیست آن به شدت و به گونه‏ای خطرناک آلوده است، والی را که بیشتر از 90درصد شهروندان وی را نمی‏شناسند از دست داد. خبری تاسف بار و مایوس کننده‏ای است.

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial