آقای مشعل! ناگفته پیداست

سخن‏گوی ریاست عمومی امنیت ملی که در یک نشست خبری با رسانه‏ها در کابل صحبت می‏کرد ، تاکید نمود 90درصد حمله‏های انتحاری در خاک پاکستان طراحی و از آن‏جا سازماندهی می‏شوند.
این مسوول امنیتی از کشورهای همسایه و دولت پاکستان خواست تا اجازه‏ای استفاده از خاک خود را در برابر منافع افغانستان، ندهند؛ اما به جز از پاکستان، از کشور دیگری نام نبرد.
وی گفت: «90درصد حملات انتحاری از مناطق قبایلی پاکستان سازماندهی می شود. خواست ما از دولت پاکستان و تمام کشورهای همسایه این است که نگذارند خاک آنها علیه منافع ملی افغانستان استفاده شود.»
به تاکید لطف‏الله مشعل؛ سخن‏گوی ریاست عمومی امنیت ملی، مخالفان مسلح تاکتیک‏های خود را تغییر داده اند؛ اما ریاست عمومی امنیت ملی نیز، با روی دست گرفتن تدابیر جدی، در طرد و خنثا سازی طرح‏های مخالفان مسلح تلاش خواهد کرد.
سخن‏گوی امنیت ملی، هم‏چنان خبر داد که سه تروریست انتحاری و طراح اصلی حمله بر شاخه جلال‏آباد کابل بانک را بازداشت کرده اند.
آقای مشعل در حالی از طراحی حمله‏های انتحاری در پاکستان خبر می‏دهد که جامعه جهانی و کارشناسان افغانستانی، به این نکته اجماع د ارند و بدین ترتیب، طراحی و سامان‏یابی حمله‏های تروریستی در خاک پاکستان، کشف جدیدی نیست.
پس از آن‏که موجی از حمله‏های انتحاری در برخی ولایت‏ها و مرکز کشور راه افتاد و صدها شهروند را به کام مرگ کشاند، امنیت ملی بدین نکته اذعان نموده است، حال‏ آن‏که یکی از ادعاهای بنیادین رییس پیشین امنیت ملی، دست‏اندازی‏های پیدا و پنهان پاکستان در امور کشور و سامان دادن حمله‏های انتحاری توسط آی اس آی بود.
بر بنیاد گزارش‏ها، بیشترینه شهروندان افغانستان نیز تصریح می‏کنند که پاکستان، پناهگاه و آموزشگاه تروریستان است. مسوولان دولتی، به ویژه رییس جمهور کرزی بارها از لانه‏های تروریزم در آن‏سوی مرزهای افغانستان سخن گفته و از ناتو و آیساف خواسته تا پناهگاه‏ها و “خانه‏های امن” تروریزم را در بیرون از افغانستان از میان بردارند.
بنابراین، تاکید بر سازماندهی حمله‏های انتحاری و تروریستی از خاک پاکستان، حرف جدیدی نیست و به تعبیر دیگر، ناگفته پیداست که چنین می‏باشد.
حمله‏های انتحاری که به گفته‏ی سخن‏گوی امنیت ملی از خاک پاکستان طراحی و هدایت می‏گردد، می‏تواند به عنوان ابزار فشار وارد کردن بر پاکستان، از سوی دولت‏مردان ما استفاده شود. دستگاه سیاست خارجی کشور، بایست با مطرح کردن نتایج خونین حمله‏های انتحاری در مجامع سیاسی بین‏المللی، از آنان بخواهد تا بر دولت پاکستان فشار وارد نموده دولت گیلانی را وادارد لانه‏ها و آموزشگاه‏های تروریزم را در مناطق قبایلی آماج قرار دهد. امری که بعید است از دولت غیر نظامی پاکستان، ساخته باشد.

0 پیام‌