نمایندگان مشرقی: داعش و طالبان در سرحد با پاکستان از طریق هلیکوپتر اکمال می‌شوند

شماری از نمایندگان مردم مشرقی در مجلس نمایندگان می‌گویند که گروه داعش و طالبان درسرحد با پاکستان از طریق هلیکوپترها اکمال می‌شوند.

جمهور نوشت: نمایندگان مشرقی می‌گویند، هرچند گروه داعش در بسیاری بخش‌های ولایت‌های جنوبی به شدت سرکوب شده اند؛ اما در سرحد با پاکستان به طور گسترده از طریق هوا اکمال می‌شوند.

آنان تاکید دارند که هلیکوپترهای نظامی ناشناس شبانه برای افراد داعش و طالبان تجهیزات و مواد خوراکی می‌رسانند.

سخی مشوانی نماینده مردم کنر در مجلس گفت: «مراکز داعش در مناطق سرحدی ولایت کنر از طریق هوا اکمال می‌شوند تا افراد این گروه فعالیت‌های‌شان را درسطح این ولایت گسترش دهند.»

آقای مشوانی با اشاره به این که ولایت کنر از لحاظ استراتیژیک برای ناامن سازی ولایت‌های کنر و نورستان خطرناک است، افزود که نیروهای امنیتی باید دست به کار شوند و این تهدید را رفع سازند.

حضرت علی نماینده مردم ننگرهار در مجلس هم گفت: «داعش و طالبان در سرحدات ولایت‌های مشرقی با پاکستان طوری اکمال می‌شوند که نیروهای امنیتی افغانستان آنگونه اکمال نمی‌شوند.»

او خاطر نشان کرد، هرچند افراد وابسته به داعش در ننگرهار توسط نیروهای امنیتی سرکوب شده اند؛ اما آنان در سرحدات تقویت می‌شوند و با چنین زمینه سازی‌ها، هر لحظه زندگی مردم مشرقی تهدید می‌شود.

پیش از این نیز ادعاهای از سوی برخی نمایندگان مشرقی مبنی بر اکمال گروه داعش از طریق هوا در مجلس مطرح شده است.

اما، اخیراً نیروهای امنیتی عملیات گسترده ای را به هدف پاکسازی مناطق زیر کنترل طالبان و داعش در ننگرهار به راه انداختند و هم اکنون گفته می‌شود افراد طالبان و داعش از بسیاری مناطق این ولایت بیرون رانده شده اند.

0 پیام‌