تازه‌ها:

نخست ‌وزیر جدید هند: در حد توان، دهلی ‌نو در تمام عرصه‌ ها با کابل همکار است

نخست وزیر جدید هند در دیدار با رییس جمهور کرزی اظهار داشت که دولت جدید در چوکات موافقتنامه همکاری های بلند مدت استراتژیک در حد توان با افغانستان همکار است. رییس جمهور کرزی که به منظور شرکت در مراسم تحلیف نارندرا مودی؛ نخست وزیر جدید هند به دهلی نو سفر کرده بود، با رییس جمهور این کشور و شماری از مقامات بلندپایه کشورهای حوزه جنوب آسیا دیدار کرده است. آقای کرزی در دیدار با نخست وزیر جدید هند، انتخاب نارندرا مودی را به عنوان نخست وزیر هند تبریک گفته و برایش آرزوی موفقیت نموده است.

نخست وزیر جدید هند در دیدار با رییس جمهور کرزی اظهار داشت که دولت جدید در چوکات موافقتنامه همکاری های بلند مدت استراتژیک در حد توان با افغانستان همکار است.

رییس جمهور کرزی که به منظور شرکت در مراسم تحلیف نارندرا مودی؛ نخست وزیر جدید هند به دهلی نو سفر کرده بود، با رییس جمهور این کشور و شماری از مقامات بلندپایه کشورهای حوزه جنوب آسیا دیدار کرده است.

آقای کرزی در دیدار با نخست وزیر جدید هند، انتخاب نارندرا مودی را به عنوان نخست وزیر هند تبریک گفته و برایش آرزوی موفقیت نموده است.

رییس جمهور کرزی گفته که نیروهای بین المللی تا اخیر سال روان میلادی افغانستان را ترک خواهند کرد؛ اما کشور ما به کمک های دوستان خویش به خصوص کشور هند در عرصه های مختلف از جمله آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی افغان همچنان نیاز خواهد داشت.

در همین حال، نارندرا مودی نخست وزیر جدید هند ضمن سپاس گزاری از رییس جمهور کرزی، از عملکرد خوب و به موقع نیروهای امنیتی افغانستان در دفع حمله بر قونسلگری هند در شهر هرات ستایش کرده است.

وی گفته که روابط میان هند و افغانستان دیرینه است و هر آنچه هند در چوکات موافقتنامه همکاری های درازمدت استراتژیک میان دو کشور در توان دارد در تمام عرصه ها با افغانستان کمک خواهد کرد.

در همین حال، آقای کرزی پس از این ملاقات با پراناب موکرجی رییس جمهور هند در قصر ریاست جمهوری آن کشور دیدار کرده است.

در این دیدار رییس جمهور هند از تلاش های رییس جمهور کرزی در عرصه توسعه و تحکیم دموکراسی و مردم سالاری در افغانستان قدردانی کرده و گفته که اولین انتقال مسالمت آمیز در افغانستان که قرار است بزودی صورت گیرد، محصول تلاش های ریییس جمهور کرزی می باشد.

آقای کرزی گفته که افغانستان و هند رابطه نزدیک و دوستانه دارند و رییس جمهور آینده نیز این مناسبات را بیشتر گسترش و توسعه خواهد بخشید.

0 پیام‌