تازه‌ها:

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم حجت‌الاسلام استاد عرفانی برگزار شد + عکس

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین استاد قربان‌علی عرفانی؛ عضو مجلس نمایندگان و رهبر حزب وحدت اسلامی ملت افغانستان با حضور شخصیت‌های سیاسی و جهادی، مقام‌های بلندپایه حکومتی، اعضای شورای ملی، علما و صدها تن از مردم امروز (چهارشنبه ـ 6 عقرب) در کابل برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام استاد عزیزالله شفق؛ سخنور توانای کشور پیرامون ابعاد شخصیتی زنده‌یاد عرفانی سخنرانی نمود و محمد عرفانی فرزند مرحوم عرفانی زندگی‌نامه وی را قرائت کرد.

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین استاد قربان‌علی عرفانی؛ عضو مجلس نمایندگان و رهبر حزب وحدت اسلامی ملت افغانستان با حضور شخصیت‌های سیاسی و جهادی، مقام‌های بلندپایه حکومتی، اعضای شورای ملی، علما و صدها تن از مردم امروز (چهارشنبه ـ 6 عقرب) در کابل برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام استاد عزیزالله شفق؛ سخنور توانای کشور پیرامون ابعاد شخصیتی زنده‌یاد عرفانی سخنرانی نمود و محمد عرفانی فرزند مرحوم عرفانی زندگی‌نامه وی را قرائت کرد.

همچنین، داکتر صادق مدبر؛ رییس شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان در پیامی، ضمن تسلیت درگذشت حجت‌‌الاسلام و المسلمین استاد قربان‌علی عرفانی، وی را «شخصیت عالم، مجاهد و سیاست‌مدار مطرح کشور عنوان کرده که عمر گران‌بهای خود را در راستای خدمت‌ به مردم و تبلیغ و نشر معارف اسلامی سپری کرد.»

در این پیام آمده است: «مرحوم حجت‌الاسلام عرفانی به عنوان یک عالم دین همواره برای زنده نگه‌داشتن شعائر دینی مبارزه نمود و در تحکیم سنگرهای جهاد مقدس مردم افغانستان در نقاط مختلف کشور به ویژه در مناطق مرکزی، نقش فعال ایفا نمود و پس از پیروزی مجاهدین نیز در کنار مردمش باقی ماند.»

داکتر مدبر در این پیام گفته که آقای عرفانی در چهارده سال گذشته در کنار پذیرفتن مسوولیت‌‌های مختلف در دولت جمهوری اسلامی افغانستان، برای تحکیم وحدت ملی تلاش‌های زیادی را به خرج داده است.

قابل یادآوری این که استاد عرفانی از مدتی به این‌سو از بیماری سرطان رنج می‌برد و اخیراً برای تداوی به خارج کشور سفر کرده بود و در همانجا درگذشت.

پیکر وی دیروز به کابل منتقل گردید و امروز در صحن مدرسه باقرالعلوم (ع) در غرب شهر کابل، به خاک سپرده شد.

0 پیام‌