مخالفان مسلح، این بار شهر هرات را نشانه گرفتند

پیش از چاشت امروز، شهر هرات آماج سه انفجار و یک حمله انتحاری قرار گرفت و بر بنیاد گزارش ها، در حدود 35 تن کشته و زخمی شده اند. رسانه ها خبر دادند که نخستین انفجار، در چوک سینمای شهر هرات رخ داد و تلفات سنگینی بر جای گذاشت و سپس، دروازه دفتر گروه بازسازی ولایتی هرات آماج قرار گرفت که گفته می شود چند مخالف مسلح که جلیقه انتحاری نیز به تن دارند، وارد ساختمان دفتر گروه بازسازی گردیده درگیری میان نیروهای امنیتی و تروریستان، ادامه دارد

پیش از چاشت امروز، شهر هرات آماج سه انفجار و یک حمله انتحاری قرار گرفت و بر بنیاد گزارش ها، در حدود 35 تن کشته و زخمی شده اند.
رسانه ها خبر دادند که نخستین انفجار، در چوک سینمای شهر هرات رخ داد و تلفات سنگینی بر جای گذاشت و سپس، دروازه دفتر گروه بازسازی ولایتی هرات آماج قرار گرفت که گفته می شود چند مخالف مسلح که جلیقه انتحاری نیز به تن دارند، وارد ساختمان دفتر گروه بازسازی گردیده درگیری میان نیروهای امنیتی و تروریستان، ادامه دارد.
دلیل اصلی تداوم درگیری ها در شهر هرات، جلوگیری از ازدیاد تلفات شهروندان غیر نظامی خوانده شده و نیز، خبرهای از گرفتار شدن افراد ملکی توسط افراد مهاجم وجود دارد.
در این اواخر، گراف حمله های تروریستی صعود کرده و این امر، نگرانی های جدی را به دنبال داشته است. تشدید ناامنی ها در ولایت های شمالی و سرایت ناامنی از ولایت های جنوب غرب به ولایت غربی هرات، به نظر می رسد که آخرین تلاش مخالفان مسلح برای ضربه زدن به دولت و مردم افغانستان باشد.
آگاهان بدین باور اند که مخالفان مسلح با راه اندازی حملات انتحاری و آماج قراردادن مسوولان دولتی و شهروندان غیر نظامی، در صدد انتقام گرفتن اند و می خواهند شکست های پی در پی خود و کشته شدن رهبر شبکه تروریستی القاعده را جبران نمایند؛ اما تشدید ناامنی ها و حملات تروریستی، کم دوام خواهد بود و دشمنان مردم افغانستان، شکست خواهند خورد.
در همین حال، سخن‏گوی رییس جمهور و سخن‏گویان نهادهای امنیتی از سازماندهی و طراحی حملات تروریستی در بیرون از مرزهای افغانستان سخن گفته و تاکید می کنند، تا زمانی که لانه و آموزشگاه تروریزم هدف قرار نگیرد و جغرافیایی جنگ از افغانستان به پناهگاه و محل صدور تروریزم تغییر نکند، نبرد با تروریزم برایند قابل قبول نخواهد داشت.

0 پیام‌