تازه‌ها:

شورای امنیت ملی: هدف راکت پراکنی های پاکستان اخلال دور دوم انتخابات است

شورای امنیت ملی در تازه ترین نشست خود، هدف از راکت پراکنی های پاکستان به مناطق شرقی کشور را اخلال دور دوم انتخابات عنوان کرده است. وزیران بخش امنیتی کشور دیروز (یک شنبه ـ 11 جوزا) گزارش در مورد افزایش حملات راکتی و استفاده از نیروی هوایی توسط نظامیان پاکستان علیه کشور و آسیب های ناشی از آن را به جلسه شورای امنیت ملی ارایه کردند. در این جلسه، گفته شده است که هدف این حملات جز تلاش برای اخلال دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چیزی دیگری نمی تواند باشد.

شورای امنیت ملی در تازه ترین نشست خود، هدف از راکت پراکنی های پاکستان به مناطق شرقی کشور را اخلال دور دوم انتخابات عنوان کرده است.

وزیران بخش امنیتی کشور دیروز (یک شنبه ـ 11 جوزا) گزارش در مورد افزایش حملات راکتی و استفاده از نیروی هوایی توسط نظامیان پاکستان علیه کشور و آسیب های ناشی از آن را به جلسه شورای امنیت ملی ارایه کردند.

در این جلسه، گفته شده است که هدف این حملات جز تلاش برای اخلال دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چیزی دیگری نمی تواند باشد.

شورای امنیت ملی به وزارت امور خارجه وظیفه داده تا در این رابطه یادداشت های مبنی بر نگرانی شدید دولت افغانستان را از طریق مراجع دیپلوماتیک به حکومت پاکستان بفرستد.

از سویی هم، شورای امنیت ملی عدم واکنش دولت امریکا را که در تضاد با مفاد سند همکاری های درازمدت استراتژیک در قبال اینگونه حملات و تجاوزات خارجی به شمول تخطی حریم هوایی افغانستان قرار دارد، خلاف تعهدات این کشور در برابر افغانستان خواند.

در جلسه فیصله گردید تا مشاور امنیت ملی نگرانی شدید دولت افغانستان را به دولت ایالات متحده امریکا نیز ابراز نماید.

افزون براین، در این نشست، فیصله شده تا به رسم احتجاج از تجاوزات پاکستان، تورن جنرالان نیروهای دفاعی و امنیتی افغان در جلسه ایکه قرار است به تاریخ 4 جون سال جاری میلادی در اسلام آباد دایر گردد، اشتراک نورزند.

سپس جلسه در مورد ادامه عملیات ضد تروریزم توسط نیروهای نظامی پاکستان در مناطق وزیرستان شمالی و جنوبی و پیآمدهای آن برای افغانستان بحث نمود.

در خبرنامه دفتر ریاست جمهوری در این خصوص آمده است: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان در حالی که از مبارزه حقیقی علیه تروریزم در پاکستان حمایت می کند، هرگونه آسیب به افراد ملکی و خانواده ها را بنام جنگ علیه تروریزم غیرقابل قبول دانسته و تاکید میدارد که به آن عده از خانواده های که در اثر این جنگ به این طرف خط دیورند مهاجر می شوند، آغوش باز داشته و در ارایه کمک های بشری برای افراد بیجا شده آماده می باشد.»

شنبه گذشته نیز جنرال بسم الله محمدی؛ وزیر دفاع ملی که برای پاسخگویی در خصوص، حملات توپخانه ای از آن سوی بر ولایت های شرقی به مجلس نمایندگان فراخوانده شده بود، گفت که هیچ نشانه ای از همکاری پاکستان برای قطع این حملات دیده نمی شود.

وی همچنین از آمادگی نیروهای امنیتی کشور به خاطر دفاع از سرحدات افغانستان به نمایندگان مردم در مجلس، اطمینان داد.

از سویی هم، جنرال محمد ایوب سالنگی؛ معین امنیتی وزارت امور داخله از آمادگی های پولیس ملی جهت تأمین امنیت انتخابات یاد کرد و تاکید نمود که پولیس ملی و پولیس محلی به خاطر خنثی سازی پلان های دشمن آمادگی کامل دارند.

معین وزارت امور داخله، همچنین از تعیین هیأت از سوی این وزارت جهت سفر به ولایات به خاطر ارزیابی آمادگی ها برای تأمین امنیت انتخابات به مجلس نمایندگان معلومات داد.

در همین حال، جنرال حسام الدین حسام؛ معاون ریاست عمومی امنیت ملی با اشاره به راه اندازی عملیات طالبان تحت نام «عملیات خیبر» در سال روان، تأکید ورزید که این سه سکتور امنیتی در همکاری با هم، به جز چند حمله محدود، تمامی حملات دشمن را خنثی ساخته اند.

0 پیام‌