شورای امنیت به نهادهای امنیتی: طرح بهبود امنیت لوگر و میدان وردک را ارایه کنید

به تازگی شورای امنیت ملی از وزارت های دفاع و امور داخله خواسته تا طرح بهبود امنیت ولایت های لوگر و میدان وردک را به این شورا ارایه کنند. همچنان این شورا روی تامین امنیت پروژه بند سلما تاکید کرده است. بر اساس یک خبرنامه دفتر ریاست جمهوری، شورای امنیت ملی در جلسه اخیر خود، از وزات های دفاع ملی و امور داخله خواسته تا به نگرانی های شهروندان ولایت های لوگر و میدان وردک مبنی بر ناامنی در این دو ولایت پاسخ داده و هرچه زودتر تدابیری را در این خصوص روی دست گیرند.

به تازگی شورای امنیت ملی از وزارت های دفاع و امور داخله خواسته تا طرح بهبود امنیت ولایت های لوگر و میدان وردک را به این شورا ارایه کنند. همچنان این شورا روی تامین امنیت پروژه بند سلما تاکید کرده است.
بر اساس یک خبرنامه دفتر ریاست جمهوری، شورای امنیت ملی در جلسه اخیر خود، از وزات های دفاع ملی و امور داخله خواسته تا به نگرانی های شهروندان ولایت های لوگر و میدان وردک مبنی بر ناامنی در این دو ولایت پاسخ داده و هرچه زودتر تدابیری را در این خصوص روی دست گیرند.
در همین حال بسم الله محمدی؛ وزیر دفاع ملی پس از ارایه گزارش خود، امنیت ولایت لوگر را در حال بهبود توصیف کرد و از آمادگی کامل نیروهای امنیتی کشور در مبارزه با تروریستان خبر داد.
شورای امنیت ملی به وزارت های دفاع ملی و امور داخله وظیفه سپرده تا در خصوص بهبود امنیت ولایت های یاد شده، طرح مشخصی را به این شورا ارایه کنند.
میدان وردک و لوگر از ولایت های همجوار پایتخت هستند. گفته می شود، تروریستان با استفاده از ناامنی این دو ولایت، حملاتی را در کابل راه اندازی می کنند. پیشتر، اشرف غنی احمدزی، رییس کمسیون روند انتقال گفته بود که تامین امنیت ولایت های میدان وردک و لوگر تامین امنیت کابل هست.
شورای امنیت ملی همچنان، به وزارت امور داخله دستور داده تا ضریب امنیت بند سلما را بالا ببرد. این بند که در حال ساخت است، چندین بار از سوی مخالفان هدف قرار گرفته است. در تازه ترین مورد، هفت محافظ این بند در حمله تروریستان جان باختند.
پیشتر، اعلام شده بود که کشورهای همسایه در تلاش ناکامی پروژه بند سلما هستند. این بند از سوی کشور هند ساخته می شود.
هم زمان با این، وزارت دفاع ملی با انتشار خبرنامه ای از راه اندازی بیش از دو هزار عملیات نظامی در نقاط مختلف کشور خبر داده است.
براساس این خبرنامه، در ماه گذشته خورشیدی 2224 عملیات در نقاط مختلف کشور از سوی نیروهای اردوی ملی انجام شده است.
منبع همچنان گفته که 553 شبه نظامی در این جریان کشته و 561 تن دیگر آنان بازداشت شده است.

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial