سقوط دوباره میرزاولنگ؛ مسئول کیست؟

محمد کریم

پس از حدود دوماه، از فاجعه سقوط میرزاولنگ به دست طالبان و بازپسگیری آن می‌گذرد؛ اما اکنون رسانه‌ها بار دیگر اعلام کرده این منطقه بار دیگر سقوط کرده است.

منطقه میرزاولنگ ولایت سرپل حدود دو ماه قبل سقوط کرد و فاجعه انسانی از سوی گروه های تروریستی رقم خورد. این خبر سرخط رسانه‌های ملی و بین‌المللی شد و واکنش‌های گسترده ملی و بین‌المللی را در پی داشت و گروه‌های حقوق بشری نیز واکنش‌های جدی در این زمینه داشتند.

دیروز (جمعه- 21 میزان) خبر سقوط دوباره این ولسوالی در شبکه های اجتماعی و خبرگزاری ها نشر شد و اندکی بعدتر شورای ولایتی این ولایت آن را تایید کرد.

مقامات امنیتی نیز با تایید این خبر گفته اند که عقب‌نشینی تاکتیکی کرده اند و این برای ضربه زدن بیشتر به دشمن صورت گرفته است. اما به گفته کارشناسان عقب نشینی ها دارای مصارف زیاد است و امکانات نیرو های امنیتی را هدر می‌دهد و از سوی دیگر بازپس‌گیری آن مناطق کار بسا دشوار و پرهزینه است.

اما این اتفاقات چطور بوقوع می‌پیوندد و گره کار در کجاست؟

به گفته کارشناسان ضعف در رهبری نیرو ها، بی‌مسولیتی مقام های زیربط، فساد در تقرری ها همه و همه دست به دست هم داده و باعث سقوط مناطق، تلفات سنگین نیرو ها و از بین رفتن وسایل و امکانات می‌گردد.

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial