رییس مجلس در واکنش به افزایش ناامنی‌ها: حکومت از بزرگان افغانستان کمک بخواهد

در پی تشدید درگیری‌ها در ولایت‌های مختلف از جمله قندوز و هلمند، رییس مجلس نمایندگان می‌گوید که رییس‌جمهور برای تأمین امنیت از بزرگان افغانستان کمک بخواهد. اعضای مجلس نمایندگان در نشست عمومی امروز (دوشنبه ـ 12 میزان) از افزایش ناامنی‌ها در ولایت‌های مختلف ابراز نگرانی کردند. شکیبا هاشمی؛ عضو مجلس نمایندگان اظهار داشت که مرکز ولایت قندهار و هلمند در آستانه سقوط قرار دارد و دفاع از این ولایت‌ها، در توان وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله کشور نیست.

عصمت بیانی

در پی تشدید درگیری‌ها در ولایت‌های مختلف از جمله قندوز و هلمند، رییس مجلس نمایندگان می‌گوید که رییس‌جمهور برای تأمین امنیت از بزرگان افغانستان کمک بخواهد.

اعضای مجلس نمایندگان در نشست عمومی امروز (دوشنبه ـ 12 میزان) از افزایش ناامنی‌ها در ولایت‌های مختلف ابراز نگرانی کردند.

شکیبا هاشمی؛ عضو مجلس نمایندگان اظهار داشت که مرکز ولایت قندهار و هلمند در آستانه سقوط قرار دارد و دفاع از این ولایت‌ها، در توان وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله کشور نیست.

از سویی‌هم، رسانه‌ها اعلام کردند که ولسوالی ناوه ولایت هلمند به دست طالبان افتاده و فرمانده پولیس این ولسوالی نیز شهید شده است.

در همین حال، گزارش‌ها از شهر قندوز حاکی است که حوالی ساعت سه بامداد امروز طالبان یک بار دیگر از چندین سو بر بخش‌های از این شهر حمله کرده‌اند.

احتمال سقوط قندوز

عبدالرووف ابراهیمی؛ رییس مجلس نمایندگان نیز نگران سقوط ولایت قندوز است. وی می‌گوید: «در حالت قرار داریم که از زبان شما نمایندگان احتمال سقوط شهر قندوز پیش‌بینی می‌شود.»

رییس مجلس از رهبری حکومت وحدت ملی خواست که استراتژی جدید امنیتی را که بتواند پاسخگوی چالش‌های امنیتی باشد، ترتیب دهد.

وی گفت: «دشمن درک کرده که افغانستان در یک فصل جدید قرار گرفته؛ در رابطه به دست یافتن به صلح و طبیعی است که وقتی ما به صلح دست پیدا کنم وضعیت افغانستان تغییر می‌کند و استخبارات منطقه و دور سعی دارد که این پروسه صلح را خدای‌نخواسته بی‌ثمر و بی‌نتیجه بگرداند و این‌ها تلاش دارند به هر قیمتی که شده در سطح افغانستان جنگ را تشدید کنند.»

آقای ابراهیمی از رهبران حکومت وحدت ملی همچنین خواست که با حضور ریس‌جمهور پیشین، بزرگان کشور و اعضای شورای ملی مجلس مشورتی را ترتیب کند و برای مشکلات امنیتی کشور چاره‌سازی نماید.

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial