رویداد دلخراش ترافیکی در هرات؛ 24 تن جان باختند

در اثر یک رویداد دلخراش ترافیکی در ولایت هرات دست‌کم 24 تن جان‌باخته و چهار تن دیگر زخمی شده است. معمولاً بی‌احتیاطی رانندگان و خرابی جاده‌ها از عوامل کلیدی به وجود آمدن چنین رویدادها عنوان می‌شوند. مسوولان محلی در ولایت هرات گفته‌اند که صبح امروز (یک‌شنبه ـ 9 سنبله) در مسیر شاهراه هرات ـ اسلام‌قلعه سه موتر که دو عراده آن بس مسافربری و یک عراده آن باربری بوده، باهم تصادف کرده‌اند.

 

در اثر یک رویداد دلخراش ترافیکی در ولایت هرات دست‌کم 24 تن جان‌باخته و چهار تن دیگر زخمی شده است. معمولاً بی‌احتیاطی رانندگان و خرابی جاده‌ها از عوامل کلیدی به وجود آمدن چنین رویدادها عنوان می‌شوند.

مسوولان محلی در ولایت هرات گفته‌اند که صبح امروز (یک‌شنبه ـ 9 سنبله) در مسیر شاهراه هرات ـ اسلام‌قلعه سه موتر که دو عراده آن بس مسافربری و یک عراده آن باربری بوده، باهم تصادف کرده‌اند.

عبدالرووف احمدی؛ سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هرات، ضمن تایید این رویداد به رسانه‌ها گفته است که مقصر این رویداد راننده موتر باربری شناخته شده است. به تصریح وی، فرد راننده از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از سویی‌هم، محمدرفیق شیرزی؛ سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات شمار جان‌باختگان این رویداد را 24 نفر و تعداد زخمی شدگان را چهار تن اعلام کرده است. وی افزوده که وضعیت زخمی‌شدگان وخیم می‌باشد.

این در حالی است که رویدادهای از این‌دست در بخش‌های مختلف کشور در حال افزایش می‌باشد. کارشناسان یکی از عوامل بروز رویدادهای ترافیکی را بی‌احتیاطی رانندگان می‌دانند. به گفته آنان، اداره ترافیک در قسمت اعطای جواز رانندگی، دقت لازم به خرج نمی‌دهد. آنان تصریح می‌کنند که فساد در اداره ترافیک سبب شده تا کسانی نیز که از لحاظ قانونی صلاحیت رانندگی نداشته باشند، «لایسنس» یا جواز رانندگی دریافت کنند.

با این حال، یکی از عوامل دیگر به وجودآمدن چنین رویدادها، خرابی جاده‌ها و دشوارگذر بودن مسیرهای ارتباطی است. در سال‌های اخیر، بسیاری از جاده‌ها به دلیل کارگذاری ماین و یاهم عوامل طبیعی تخریب شده‌اند؛ اما برای بازسازی آن‌ها تلاش کم‌تر صورت گرفته است.

به هر حال، سالانه صدها تن از شهروندان به اثر رویدادهای ترافیکی جان می‌بازند؛ اما تا هنوز به صورت جدی عوامل بروز چنین رویدادها بررسی نشده است.

0 پیام‌