تازه‌ها:

رشوه اتمی! کوریایی شمالی به پاکستان پرداخته است

روزنامه واشنگتن پست گزارش داده که دولت کوریایی شمالی برای به دست آوردن فن آوری هسته ای و اسرار این فن، بیش از سه میلیون دالر به مقام های بلند پایه ای نظامی پاکستان رشوه داده است. گفته شده یکی از مقام های ارتش پاکستان در این رابطه سه میلیون دلار و یک مقام دیگر نیز نیم میلیون دلار و مقداری جواهرات دریافت کرده است. این نامه به امضای “جون بیونگ” دبیر کل حزب کارگران کره شمالی رسیده است. قرار بود این مقام های نظامی پاکستان در ازای دریافت این مبلغ مدارکی از برنامه هسته ای این کشور را در اختیار کره شمالی قرار دهند.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داده که دولت کوریایی شمالی برای به دست آوردن فن آوری هسته ای و اسرار این فن، بیش از سه میلیون دالر به مقام های بلند پایه ای نظامی پاکستان رشوه داده است.
این نشریه به نقل از عبدالقدیر خان؛ “پدر بمب هسته ای پاکستان” مدعی است که این معامله پیش از سال 1998 میلادی صورت گرفته و جزییات این معامله نیز به بیرون درز کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از واشنگتن پست، “عبدالقدیر خان” نسخه ای از یک نامه مقام های کره شمالی را منتشر کرده که در آن جزئیات این معامله ذکر شده است.
این نامه نشان می دهد که یکی از مقام های ارتش پاکستان در این رابطه سه میلیون دلار و یک مقام دیگر نیز نیم میلیون دلار و مقداری جواهرات دریافت کرده است. این نامه به امضای “جون بیونگ” دبیر کل حزب کارگران کره شمالی رسیده است.
قرار بود این مقام های نظامی پاکستان در ازای دریافت این مبلغ مدارکی از برنامه هسته ای این کشور را در اختیار کره شمالی قرار دهند.
عبدالقدیر خان اذعان کرده است که سانتریفوژها و نقشه هایی را در اختیار کره شمالی قرار داده است که این کشور توانسته با استفاده از آن بمب اورانیومی بسازد.
این در حالی است که پاکستان، عبدالقدیر خان را به معامله پنهانی و یکجانبه با کره شمالی در ارایه اسرار هسته ای متهم کرده است.
این روزنامه گزارش داده است که بعضی از مقامات امنیتی و اطلاعاتی غربی اصیل بودن نامه را پذیرفته اند، با این وجود مقامات پاکستانی می گویند این نامه جعلی است.

0 پیام‌