دیدار اعضای حزب انسجام ملی افغانستان با حامد کرزی؛ رییس‌جمهور سابق + تصویر

شماری از اعضای بلندپایه حزب انسجام ملی افغانستان دیروز (چهارشنبه ـ 21 عقرب) با حامد کرزی؛ رییس‌جمهور سابق دیدار کردند.  در این دیدار تصریح شد، زمانی که حامد کرزی به عنوان رییس اداره موقت برگزیده شد، افغانستان در نقطه صفری قرار داشت و امروز کشور در زمینه‌های مختلف به پیشرفت‌های بزرگی نایل گردیده است.  به گفته این هیأت، در سال 1380، اداره موقت افغانستان به دنبال چند فردی بود که باید مدرک ماستری می‌داشت؛ اما اکنون سطح دانش و تحصیل در کشور به طور قابل ملاحظه بالا رفته است.

 

شماری از اعضای بلندپایه حزب انسجام ملی افغانستان دیروز (چهارشنبه ـ 21 عقرب) با حامد کرزی؛ رییس‌جمهور سابق دیدار کردند.

در این دیدار تصریح شد، زمانی که حامد کرزی به عنوان رییس اداره موقت برگزیده شد، افغانستان در نقطه صفری قرار داشت و امروز کشور در زمینه‌های مختلف به پیشرفت‌های بزرگی نایل گردیده است.

به گفته این هیأت، در سال 1380، اداره موقت افغانستان به دنبال چند فردی بود که باید مدرک ماستری می‌داشت؛ اما اکنون سطح دانش و تحصیل در کشور به طور قابل ملاحظه بالا رفته است.

آنان، از تلاش‌های رییس‌جمهور پیشین، در راستای تبعیض‌زادیی طی سیزده سال گذشته یادآوری کرد و گفت که در دوره ریاست‌جمهوری آقای کرزی، افغانستان به خانه همه افغان‌ها تبدیل شد.

این هیأت، دست‌آوردهای آقای کرزی را در زمینه‌های مختلف به ویژه آزادی بیان و عقیده ستودند و گفتند؛ جامعه جهانی اکنون به افغانستان به عنوان یک کشوری که دارای نظام و حاکمیت است، نگاه می‌کند.

آنان گفتند که آقای کرزی توانست در دوران ریاست‌جمهوری‌اش به بسیاری از رنج‌های مردمی افغانستان پایان دهد.

اعضای بلندپایه حزب انسجام ملی اظهار داشتند که اکنون خلاف سال‌های جنگ و ناامنی، مردم می‌توانند دختران و پسران خود را آزادانه به دانشگاه‌ها بفرستند. در این سال‌ها به گونه بی‌پیشینه افغانستان پیشرفت کرده است.

در این نشست گفته شد که حزب انسجام ملی افغانستان به عنوان یک جریان سیاسی با پایه‌های وسیع مردمی، در طی سال‌های گذشته در کنار حکومت بوده و برای استحکام پایه‌های نظام تلاش کرده است.

آنان تصریح کردند که در انتخابات شورای ولایتی، بیش از 20 تن از اعضای حزب انسجام ملی، به شوراهای ولایتی راه یافته‌اند و یک عضو این حزب از ولایت دایکندی کرسی عضویت در مجلس سنا را به دست آورده است.

در همین حال، حامد کرزی؛ رییس‌جمهور پیشین، ضمن سپاس‌گزاری از حضور اعضای انسجام ملی افغانستان تصریح کرد که حزب انسجام ملی، در دشوارترین شرایط وی را حمایت کرده است.

رییس جمهور پیشین همچنان گفت که تمام پیشرفت‌های سیزده سال گذشته به همت والای مردم افغانستان صورت گرفته است. وی افزود که اگر همکاری مردم نمی‌بود، این پیشرفت‌ها حاصل نمی‌شد.

در پایان این دیدار، حزب انسجام ملی افغانستان به پاس خدمات ماندگار حامد کرزی؛ رییس‌جمهور پیشین، لوح تقدیری را به وی اهدا کرد. در این لوح تقدیر خطاب به آقای کرزی آمده است: «مراتب تقدیر شورای رهبری و اعضای حزب انسجام ملی افغانستان را به جلالت‌مآب شما به پاس بنیان‌گذاری نظام جدید جمهوری اسلامی افغانستان، تبدیل‌کردن کشور به خانه مشترک همه افغان‌ها، پرچم‌داری وحدت ملی و سازندگی، نهادینه‌سازی اداره‌های دولتی، حمایت بی‌دریغ شما از ارزش‌های دموکراسی و تلاش همه‌جانبه جناب‌عالی در راستای انتقال مسالمت‌آمیز قدرت سیاسی، تقدیم می‌نماییم.»

0 پیام‌