“دشمن توان سلب اراده ملی مردم افغانستان را ندارد”

برای بار دیگر، بر کاربست روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت از نیروهای بین المللی به نیروهای امنیتی کشور تاکید صورت گرفت. پیشتر، رییس جمهور کرزی نیز تصریح کرده بود که روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت بدون هیچ عذری اجرا می شود و این مهم، غیرقابل برگشت است. اشرف غنی احمدزی؛ رییس کمسیون تنظیم روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت که با رسانه ها در کابل صحبت می کرد گفت: “اقدام دولت افغانستان

برای بار دیگر، بر کاربست روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت از نیروهای بین المللی به نیروهای امنیتی کشور تاکید صورت گرفت. پیشتر، رییس جمهور کرزی نیز تصریح کرده بود که روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت بدون هیچ عذری اجرا می شود و این مهم، غیرقابل برگشت است.
اشرف غنی احمدزی؛ رییس کمسیون تنظیم روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت که با رسانه ها در کابل صحبت می کرد گفت: “اقدام دولت افغانستان درامرانتقال مسوولیت امنیت بدون هیچ نوع تردید نهایی میشود و دشمنان باید بدانند که توان آنرا ندارند که از اراده ملی افغانها جلوگیری نمایند.”
در نشستی که با حضور شماری از اعضای کابینه، والی های که قرار است انتقال در ولایت های آنان صورت گیرد، اعضای دادگاه عالی، دادستان کل و برخی مسوولان دیگر دولتی در زمینه روند واگذاری و به هدف دریافتن چالش ها برگزار شده بود، آقای احمدزی کاربست روند واگذاری را حتمی دانست و افزود که دشمن نمی توانند اراده ملی مردم افغانستان را سلب نماید. این نشست برای دو روز دوام خواهد کرد و فردا، روز دوم این نشست است.
وی انتقال مسوولیت تامین امنیت را از نیروهای بین المللی به نیروهای امنیتی کشور، تلاشی برای تقویت مردم سالاری و تقویت پایه های نظام عنوان نمود. 
قرار است مسوولیت تامین امنیت ولایت های بامیان، پنجشیر و کابل ( به جز ولسوالی سروبی) و شهرهای لشکرگاه، هرات، مزارشریف و مهترلام از نیروهای اییتلاف نبرد با تروریزم به نیروهای امنیتی افغانستان واگذار گردد.

0 پیام‌