داکتر عبدالله: ما برنده انتخابات هستیم/به رأی و اعتماد مردم خیانت نخواهیم کرد

داکتر عبدالله عبدالله در جمع هزاران تن از هواداران خود اعلام کرد که به رأی و اعتماد مردم خیانت نخواهد کرد. به گفته وی، مردم برای اعاده حق شان قربانی زیاد داده اند. یک روز پس از اعلام نتایج ابتدایی دومین دور ریاست جمهوری، عبدالله عبدالله در اجتماع بزرگ هواداران خود در تالار لویه جرگه سخنرانی کرد. وی نتایج ابتدایی انتشار یافته از سوی کمیسیون انتخابات را مردود دانست.  رهبر تیم اصلاحات و همگرایی تصریح کرد که هر کس تقلب کرده است خواب رفتن به ارگ را نبیند.

داکتر عبدالله عبدالله در جمع هزاران تن از هواداران خود اعلام کرد که به رأی و اعتماد مردم خیانت نخواهد کرد. به گفته وی، مردم برای اعاده حق شان قربانی زیاد داده اند.

یک روز پس از اعلام نتایج ابتدایی دومین دور ریاست جمهوری، عبدالله عبدالله در اجتماع بزرگ هواداران خود در تالار لویه جرگه سخنرانی کرد. وی نتایج ابتدایی انتشار یافته از سوی کمیسیون انتخابات را مردود دانست.

رهبر تیم اصلاحات و همگرایی تصریح کرد که هر کس تقلب کرده است خواب رفتن به ارگ را نبیند.

آقای عبدالله تصریح کرد که حکومت برآمده از تقلب را هیچ گاه نخواهد پذیرفت و حتی اگر قطعه قطعه نیز شود.

وی بر یکپارچگی افغانستان تاکید کرد و گفت که به هیچ عنوان به دنبال تجزیه کشور نیست.

آقای عبدالله گفت که وی پیروزانتخابات است چه دیر وچه زود اگر به توافق نرسد،حکومت مشروع خود را اعلام می کند.او هم چنان افزود که به رای مردم و اعتماد مردم خیانت نمی کند، زیرا به گفته او مردم برای اعاده حق شان قربانی زیاد داده اند.

به گفته وی، فشار و تهدید و تطمیع اثرگذار نیست و اطمینان می ‌دهم که از رأی مردم حمایت خواهم کرد.

وی گفت: «من برای کسب جاه و مقام پا در این راه نگذاشتم بلکه برای خدمت به مردم آمدم و در این راه حتی از یک رای شما مردم نیز نخواهم گذشت.»

عبدالله اعلام کرد که او با باراک اوباما و جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا تلفنی صحبت کرده است.

عبدالله گفت که قرار است روز جمعه آقای کری به کابل بیاید تا در خصوص مسایل انتخاباتی صحبت شود.

ناوقت روز گذشته، کمیسیون انتخابات، نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که براساس آن اشرف غنی احمدزی با کسب ۵۶.۴۴ درصد پیشتاز و عبدالله عبدالله با ۴۳.۵۶ درصد در رده دوم قرار دارد.

ستاد انتخاباتی عبدلله عبدالله اعلام کرده که تلاش ها برای تفکیک آرای تقلبی از سالم، بی نتیجه مانده است.

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial