جنرال عظیمی: شمار نیروهای اردو در سال 2012 به 195 هزار تن رسید

بر اساس گفته های سخنگوی وزارت د فاع ملی، سقف نیروهای امنیتی افغانستان در سال 2012 به 195 هزار نفر رسیده است. جنرال ظاهر عظیمی افزوده که در این سال، تمامی تلاش‎ ها به منظور مسلکی ‎سازی نیروهای امنیتی متمرکز شده است. وی به رسانه‎ ها گفته که اردوی ملی در سال گذشته تجهیزات بیش‎تری به دست آورده، به ویژه زرهپوش‎های MSFV که از تکنالوژی بالا برخوردار بوده و از جمله پیش‎رفته‎ ترین زرهپوش‎های ساخت امریکا محسوب می‎شود. عظیمی افزود که وزارت دفاع ملی تمام تلاش خویش را برای بلند رفتن قابلیت ‎های مسلکی و تجهیز و به خصوص احیای مجدد قوای هوایی، بلند رفتن قدرت آتش آموزش و

بر اساس گفته های سخنگوی وزارت د فاع ملی، سقف نیروهای امنیتی افغانستان در سال 2012 به 195 هزار نفر رسیده است. جنرال ظاهر عظیمی افزوده که در این سال، تمامی تلاش‎ ها به منظور مسلکی ‎سازی نیروهای امنیتی متمرکز شده است.
وی به رسانه‎ ها گفته که اردوی ملی در سال گذشته تجهیزات بیش‎تری به دست آورده، به ویژه زرهپوش‎های MSFV که از تکنالوژی بالا برخوردار بوده و از جمله پیش‎رفته‎ ترین زرهپوش‎های ساخت امریکا محسوب می‎شود. عظیمی افزود که وزارت دفاع ملی تمام تلاش خویش را برای بلند رفتن قابلیت ‎های مسلکی و تجهیز و به خصوص احیای مجدد قوای هوایی، بلند رفتن قدرت آتش آموزش و تجهیز انجنیری (ماین و خنثی‎سازی) و استخبارات و بلند رفتن سطح تعلیمات مسلکی در تمام اردوی ملی به رهبری اردوی ملی معطوف ساخته است.
جنرال عظیمی افزوده است: «ما در سال 2012 رهبری و اجرای عملیات خاص یا شبانه را به عهده گرفتیم، این یکی از مهمترین دست آوردها بود. واگذاری مسوولیت امنیتی مهمترین اولویت اردوی ملی می‎باشد، ما در سه مرحله انتقال توانسته ایم بیش از 75 درصد مردم افغانستان را زیر پوشش قرار دهیم، از ساحاتی که انتقال مسوولیت صورت گرفته اوضاع امنیتی بین 15 الی 20 فیصد بهبود یافته است، بطور مثال اکنون شما براحتی میتوانید به ولسوالی پنجوایی، ژیری و ارغنداب قندهار رفت و آمد نمائید، در ولایت کنر با همه چالشهای امنیتی یک سرباز خارجی وجود ندارد.»
وی گفت: «در 9 ماه گذشته سال هجری 906 نفر از منسوبان اردوی ملی شهید و در 12 ماه گذشته یعنی سال 2012 میلادی این رقم به یک هزار و پنجاه و شش تن می‎رسد. بیش از 75 درصد تلفات و شهدا از ناحیه ماین می‎باشد.» جنرال عظیمی دلیل افزایش تلفات را به‎عهده گرفتن پلان‎گذاری، رهبری و اجرای عملیات‎ های محاربوی و تصفیوی، افزایش کمیت اردوی ملی و نیروهای امنیتی افغان و کاهش نیروهای بین‎المللی یاد نمود.

0 پیام‌