تازه‌ها:

تاکید رییس جمهور بر مبارزه واقعی و جدی با تروریزم

پس از مذاکره رییس جمهور کرزی و اندرس فوگ راسموسن؛ که گفته می شود موضوع گفتگوها روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت و تقویت نیروهای امنیتی کشور بوده، هر دو مقام در یک نشست خبری مشترک از هماهنگی بیشتر میان نهادهای امنیتی افغانستان و ناتو خبر داده تاکید کردند که این امر، مبارزه با تروریزم را جدی تر و قوی تر می سازد. رییس جمهور ضمن سپاس از کمک های پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو در راستای تقویت و حمایت نیروهای امنیتی، از جامعه

پس از مذاکره رییس جمهور کرزی و اندرس فوگ راسموسن؛ که گفته می شود موضوع گفتگوها روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت و تقویت نیروهای امنیتی کشور بوده، هر دو مقام در یک نشست خبری مشترک از هماهنگی بیشتر میان نهادهای امنیتی افغانستان و ناتو خبر داده تاکید کردند که این امر، مبارزه با تروریزم را جدی تر و قوی تر می سازد.
رییس جمهور ضمن سپاس از کمک های پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو در راستای تقویت و حمایت نیروهای امنیتی، از جامعه جهانی خواست تا در قسمت تامین صلح، روند واگذاری مسوولیت های امنیتی و تقویت نیروهای امنیتی کشور، با افغانستان همکاری کنند.
آقای کرزی، از سپردن متن سند راهبردی میان کابل – واشنگتن نیز سخن گفت و فیصله و تصمیم نهایی در این زمینه را، صلاحیت مردم و لویه جرگه خواند. رییس جمهور تصریح کرد که حکومت افغانستان، تلاش خواهد کرد تا روابط و پیمان های خود را با کشورهای دیگر بر اساس منافع ملی افغانستان تنظیم کند.
همچنان، رییس جمهور با اشاره به افزایش ناامنی ها بر مبارزه مشترک و جدی با تروریزم تاکید کرد و گفت: “آرزوی ما این است که پاکستان و کشورهای منطقه همه ما یکجا، به تمام معنا و با تمام جدیت و صمیمیت و به راستی، در ازبین بردن لانههای تروریستی و آنهایی که انسان را اذیت میکنند و اطفال مردم را هلاک میکنند و خانهها را برباد میدهند، کوشش کنیم، اینها را از بین ببریم تا همه در امنیت و صلح زندگی کنند.”
در همین حال، سرمنشی سازمان ناتو ضمن حمایت از برنامه صلح حکومت افغانستان، روند واگذاری مسوولیت تامین امنیت را مهم و حیاتی دانست و بر همکاری بیشتر با نهادهای امنیتی افغانستان تاکید کرد. به باور وی، آنانی که به روند صلح می پیوندند، باید روابط خود را گروه های تروریستی قطع کنند، حقوق زنان را به رسمیت بشناسند و قانون اساسی افغانستان را، بپذیرند.
آقای راسموسن همکاری های منطقوی را در راستای مبارزه با تروریزم و از بین بردن پناه گاه های آنها مهم خوانده و از کشورهای همسایه افغانستان خواست تا صادقانه در مبارزه با تروریزم عمل کنند.
به تصریح اندرس فوگ راسموسن، فعالیت های تروریستی در بیرون از خاک افغانستان سازماندهی می شود و سبب ناامنی در کشور می گردد.

0 پیام‌