تاکید رییس جمهور امریکا بر پیروزی در نبرد افغانستان

بارک اوباما؛ رییس جمهور ایالات متحده بر تداوم راهبرد نظامی کشورش در افغانستان تاکید کرده و همچنان، پنتاگون در تلاش برچیدن نگرانی های ناشی از سقوط چرخبال نظامیان امریکایی است. پس از سقوط چرخبال نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده در ولایت میدان وردک، گمانه های در مورد چگونگی راهبرد نظامی امریکا در افغانستان مطرح گردیده و نیز، نگرانی های پس از این سانحه هوایی به وجود آمده است

پس از سقوط چرخبال نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده در ولایت میدان وردک، گمانه های در مورد چگونگی راهبرد نظامی امریکا در افغانستان مطرح گردیده و نیز، نگرانی های پس از این سانحه هوایی به وجود آمده است. در این زمینه، بارک اوباما؛ رییس جمهور ایالات متحده بر تداوم راهبرد نظامی کشورش در افغانستان تاکید کرده و همچنان، پنتاگون در تلاش برچیدن نگرانی های ناشی از سقوط چرخبال نظامیان امریکایی است. صدای آلمان به نقل از خبرگزاری رویترز در این مورد گزارشی دارد:
بارک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده امریکا روز دو شنبه به ادامه استراتژی کشورش در افغانستان تاکید کرد. همزمان وزارت دفاع امریکا در تلاش است هراسها از تجدید فعالیتهای طالبان در پی سقوط یک هلیکوپتر ناتو را برطرف کند.
سقوط هلیکوپتر ناتو که 38 کشته به جا گذاشت، خونبارترین حادثه برای سربازان امریکایی از شروع جنگ علیه طالبان در افغانستان بوده است. این حادثه شک و تردیدهایی را در مورد پیشرفت در جنگ افغانستان ایجاد کرد، اما اوباما و وزیر دفاع اش، لیون پنیتا هر دو گفتند که برای پیش بردن ماموریت افغانستان متعهد هستند.
اوباما روز دو شنبه، 8 آگست/ 17 اسد، گفت که کشورش به ماموریت افغانستان ادامه میدهد و در این ماموریت «موفق میشود». او افزود: «سربازان ما کار سخت انتقال مسوولیت ها به یک حکومت نیرومندتر در افغانستان را ادامه میدهند و مطمین خواهند ساخت که افغانستان پناهگاه امنی برای تروریست ها نیست».
لیون پنیتا، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا گفت که کشته شدن سربازان کشورش در سقوط هلیکوپتر ناتو، «به مردم امریکا یادآوری کرد که ما ملتی در حال جنگ باقی مانده ایم».
وزیر دفاع ایالات متحده امریکا گفت تراژیدی بزرگتر این خواهد بود که اجازه داده شود تلاشهای ایالات متحده امریکا برای شکست القاعده متوقف گردد.
ایالات متحده امریکا همواره حملات و کشتار گروه طالبان را کم اهمیت جلوه داده و گفته است که این گروه با این حملات میخواهد حضور و قدرت خود را به نمایش بگذارد، زیرا آن ها توسط نیروهای ناتو تضعیف شده و توانایی جنگ رو در رو را ندارند.
داوی لیپن، سخنگوی کاخ سفید با اشاره به حادثه سقوط هلیکوپتر ناتو گفت: «این حادثه به تنهایی نقطه عطف یا سیر وقایع را نشان نمیدهد…. ما تحرکی را که طالبان داشتند درهم شکسته ایم. اما آنها هنوز میخواهند تلفاتی وارد کنند. این چیزی است که آنها انجام میدهند».
نیروهای ناتو پذیرفته اند که هلیکوپتر آن ها در ولایت میدان وردک توسط شلیک طالبان سقوط داده شده است
نیروهای بین المللی تحت فرمان ناتو در افغانستان پذیرفته اند که هلیکوپتر ناتو در ولایت میدان وردک توسط شلیک طالبان سقوط داده شده است.
این حوادث در حالی اتفاق میافتد که بارک اوباما تصمیم دارد تا پایان تابستان سال آینده 33 هزار سرباز را از افغانستان بیرون کند. او بعد از اعلام این تصمیماش مورد انتقاد قرار دارد. برخی او را به خاطر بیرون کشیدن آهسته سربازان انتقاد میکنند و شماری نیز به دلیل بیرون کردن بسیار زود سربازان از جنگ افغانستان.
جان مک کین، سناتور جمهوریخواه امریکا که طرفدار خروج آهستگی نیروهای امریکایی از افغانستان است، گفت: «ما باید مشکلی را حل کنیم که رییس جمهور ما ایجاد کرده است».
جان مک کین افزود: «احساسی در افغانستان و دیگر بخش های آن قسمت جهان وجود دارد که امریکاییها خارج میشود. این نمیتواند چیزی خوبی باشد».

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial