بزرگ‌ترین پایگاه نظامی اردوی ملی در ولایت هلمند به بهره‌داری رسید

بزرگ‌ترین پایگاه نظامی کشور در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند به بهره‌داری رسیده است. این پایگاه چهارهزار نظامی را به صورت هم‌زمان می‌تواند در خود جای دهد. براساس معلومات این جنرال اردوی ملی، پایگاه تازه‌ساخته‌شده نظامی گرمسیر از لحاظ حجم و امکانات، رتبه نخست را در سطح کشور دارد. کارشناسان نظامی می‌گویند ساخت‌وساز چنین پایگاه‌هایی‌ می‌تواند میزان مصونیت نیروهای امنیتی کشور را بالا ببرد. هلمند یکی از ولایت‌های مهم در جنوب کشور است.

 

بزرگ‌ترین پایگاه نظامی کشور در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند به بهره‌داری رسیده است. این پایگاه چهارهزار نظامی را به صورت هم‌زمان می‌تواند در خود جای دهد.

مسوولان اردوی ملی در ولایت هلمند به جمهور نیوز گفته‌اند که بزرگ‌ترین پایگاه نظامی کشور در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند از سوی نیروهای دریایی ایالات متحده امریکا ساخته و به بهره‌داری رسیده است.

جنرال محمدعلی شجاعی؛ فرمانده لوای اول اردوی ملی در فراه گفته که برای ساخت این پایگاه 80 میلیون دالر مصرف شده است.

براساس معلومات این جنرال اردوی ملی، پایگاه تازه‌ساخته‌شده نظامی گرمسیر از لحاظ حجم و امکانات، رتبه نخست را در سطح کشور دارد. به تصریح وی، نیروهای ارتش با استفاده از این پایگاه، دیگر مشکلی از لحاظ مکانی نخواهند داشت. جنرال شجاعی افزوده که این مرکز حداقل دارای ۱۳۰ بلاک ویژه و استندرد است.

هلمند یکی از ولایت‌های مهم در جنوب کشور است. تروریستان همواره تلاش کرده‌اند تا این ولایت را در کنترل خود داشته باشند؛ اما هربار با پاسخ‌های محکم نیروهای امنیتی کشور مواجه شده‌اند.

کارشناسان نظامی می‌گویند ساخت‌وساز چنین پایگاه‌هایی‌ می‌تواند میزان مصونیت نیروهای امنیتی کشور را بالا ببرد.

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial