تازه‌ها:

با حضور گسترده مردم؛ مراسم فاتحه خوانی شادروان پروفیسور راموزی برگزار شد

مراسم فاتحه خوانی زنده یاد استاد حسین علی راموزی؛ استاد دانشگاه، مشاور ارشد وزارت معارف و عضو فقید شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان با حضور گسترده مقامات دولتی و تعداد کثیری از شهروندان کابل برگزار گردید. در این مراسم پیام تسلیت شماری از رهبران سیاسی، نهادهای اکادمیک و سازمان های فرهنگی و اجتماعی قرائت شد که در این پیام ها، از فداکاری ها و خدمات علمی زنده یاد راموزی ستایش گردید.

مراسم فاتحه خوانی زنده یاد استاد حسین علی راموزی؛ استاد دانشگاه، مشاور ارشد وزارت معارف و عضو فقید شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان با حضور گسترده مقامات دولتی و تعداد کثیری از شهروندان کابل برگزار گردید.
پیش از چاشت امروز (دوشنبه 12 سرطان) مراسم فاتحه خوانی شادروان، دکتور حسین علی راموزی، عضو فقید شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان با حضور شماری از مقامات بلندپایه دولتی، نمایندگان مردم در شورای ملی، جنرالان و افسران اردو و پولیس ملی، استادان دانشگاه، علما، نمایندگان احزاب سیاسی و سازمان های اجتماعی و فرهنگی، دانشجویان، بزرگان اقوام و صدها تن از شهروندان در مسجد جامع و حسینیه نبی اکرم (ص) شهرک امید سبز کابل برگزار شد.
در این مراسم پیام تسلیت شماری از رهبران سیاسی، نهادهای اکادمیک و سازمان های فرهنگی و اجتماعی قرائت شد که در این پیام ها، از فداکاری ها و خدمات علمی زنده یاد راموزی ستایش گردید.
داکتر صادق مدبر؛ رییس عمومی اداره امور و دارالانشای شورای وزیران کشور با فرستادن پیامی، درگذشت دکتور حسین علی راموزی را ضایعه ای اسفناک برای مردم و جامعه دانشگاهی و اکادمیک کشور عنوان کرده و تاکید ورزیده که وی با تلاش و زحمات خستگی ناپذیر، از لحاظ علمی به جایگاه رفیعی نایل شد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
در این پیام تصریح شده که دکتور حسین علی راموزی عمرش را در راستای خدمت به مردم، انجام اصل و فریضه بنیادین تعلیم و تعلم، تلاش برای تقویت جامعه علمی کشور در شرایط دشوار و ادای مسوولیت در قبال فرزندان این سرزمین، سپری نمود.
در بخشی از این پیام آمده است: «ایشان (شادروان راموزی) خدمات شایانی برای مردم افغانستان، به خصوص جامعه علمی و دانشگاهی کشور انجام دادند که خدمات ارزنده ای این شخصیت فرهخیته، فراموش نخواهد شد.»
شورای رهبری حزب انسجام ملی افغانستان نیز در پیامی به همین مناسبت، درگذشت پروفیسور راموزی را ضایعه ای بزرگ برای مردم افغانستان دانسته و تاکید نموده که جایگاه استاد راموزی به عنوان یک عضو فعال و برجسته حزب انسجام ملی افغانستان برای همیشه خالی خواهد بود.
در این مراسم، پیام شماری از اعضای کابینه، سازمان های فرهنگی و اجتماعی، نهادهای دانشجویی و شخصیت های متنفذ قرائت شد که در آن از خدمات و کارکردهای زنده یاد دکتور حسین علی راموزی در راستای رشد و شکوفایی جامعه علمی کشور یاد گردیده است.
مرحوم دکتور راموزی، در یک خانواده متدین در ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور به دنیا آمد و پس از پایان دوره لیسه شامل دانشکده ساینس دانشگاه کابل شد و تا مقطع دکتورا در رشته ریاضی – فزیک در دانشگاه های آلمان تحصیل کرد.
وی سال های درازی را در دانشگاه های افغانستان و آلمان تدریس کرده و چندین اثر علمی از خود به جا گذاشته است.
استاد راموزی با کارنامه درخشان و زندگی پربار و افتخارآمیز، سرانجام در سن 58 سالگی، در شامگاه نهم سرطان 1391 در اثر عارضه قلبی، در شهر کابل دیده از جهان بست.

0 پیام‌