بارک اوباما: امریکا با دولت آینده افغانستان همکار خواهد بود

بارک اوباما؛ رییس‌جمهورامریکا درپیامی که به مناسبت نودوپنجمین سالگرد استقلال کشور فرستاده، گفته ایالات متحده آماده است تابارییس‌جمهور جدید افغانستان همکاری نماید. دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری کشور امروز (یک‌شنبه ـ 26 اسد) اعلام کرد که بارک اوباما؛ رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا، در پیام تبریکی به رییس‌جمهور کرزی به مناسبت روز استقلال کشور، گفته که امریکا منتظر نتیجه نهایی انتخابات افغانستان است تا با دولت آینده همکاری نماید. در حال حاضر، روند بازرسی آرای انتخابات ریاست‌جمهوری کشور ادامه دارد. انتظارمی‌رود این روند تا دو هفته دیگر، نهایی گردد.

 

 

بارک اوباما؛ رییس‌جمهورامریکا درپیامی که به مناسبت نودوپنجمین سالگرد استقلال کشور فرستاده، گفته ایالات متحده آماده است تابارییس‌جمهور جدید افغانستان همکاری نماید.

دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری کشور امروز (یک‌شنبه ـ 26 اسد) اعلام کرد که بارک اوباما؛ رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا، در پیام تبریکی به رییس‌جمهور کرزی به مناسبت روز استقلال کشور، گفته که امریکا منتظر نتیجه نهایی انتخابات افغانستان است تا با دولت آینده همکاری نماید.

در حال حاضر، روند بازرسی آرای انتخابات ریاست‌جمهوری کشور ادامه دارد. انتظارمی‌رود این روند تا دو هفته دیگر، نهایی گردد.

در همین حال، نمایندگان هردو ستاد انتخاباتی در کمیسیونی مشترک، روی جزئیات حکومت وحدت ملی سرگرم گفت‌وگو هست.

همچنان، در این پیام، رییس‌جمهور امریکا، برای مردم افغانستان آینده مصون و صلح‌آمیز آرزو کرده است.

آقای اوباما افزوده که امریکا به حمایت از مردم افغانستان در بازسازی کشور شان درسال‌های آینده ادامه خواهد داد.

افغانستان 95 سال پیش، در 28 اسد 1298 خورشیدی، استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد. از آن زمان تا کنون همه‌ساله از این روز طی همایش‌های مختلف گرامی‌داشت به عمل می‌آید.

Please follow and like us:
0

0 پیام‌

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial