تازه‌ها:

افغانستان در «مبارزه برای صلح» پیروز شد

حمید رحیمی؛ قهرمان بوکس جهان بر حریف تانزانیایی خود غلبه کرد و کمربند قهرمانی میان وزن (W.B.U) فدراسیون جهانی بوکس را از آن خود کرد. این مسابقه با حضور مقامات بلندپایه دولتی و هزاران تن از شهروندان مناطق مختلف کشور سه شنبه شب (9عقرب) در تالار لویه جرگه شهر کابل برگزار گردید. رحیمی، قهرمان میان وزن اتحادیه جهانی (W.B.U) و فدراسیون جهانی بوکس از افغانستان در مقابل سعید ام بلوا، بوکسر نامدار تانزانیایی برای صلح داخل رینگ شد.

حمید رحیمی؛ قهرمان بوکس جهان بر حریف تانزانیایی خود غلبه کرد و کمربند قهرمانی میان وزن (W.B.U) فدراسیون جهانی بوکس را از آن خود کرد. این مسابقه با حضور مقامات بلندپایه دولتی و هزاران تن از شهروندان مناطق مختلف کشور سه شنبه شب (9عقرب) در تالار لویه جرگه شهر کابل برگزار گردید.


رحیمی، قهرمان میان وزن اتحادیه جهانی (W.B.U) و فدراسیون جهانی بوکس از افغانستان در مقابل سعید ام بلوا، بوکسر نامدار تانزانیایی برای صلح داخل رینگ شد.
رحیمی که پیش از این مسابقات بین المللی زیادی را در کشورهای اروپایی و آسیایی تجربه کرده بود، اکنون که خود را در میان هزاران هموطن خود می دید با روحیه بهتری مسابقه را آغاز کرد و در نخستین حرکت با چابکی تمام یک مشت محکم به سمت چپ صورت حریف کوبید؛ اما ام بلوا با هشیاری تمام و دفاع عالی مشت سنگین رحیمی را دفع کرد.
در روند سوم بود که ام بلوا با ضربات سنگین و پشت سرهم به رحیمی، جو سالون را تغییر داد و انرژی تازه به تماشاچیان بخشید.
روند، چهارم، پنجم و ششم یکی پی دیگری می گذشت و هر دو ورزشکار در تلاش شکست دیگری بودند. هنوز چند ثانیه از آغاز روند هفتم نگذشته بود که حمید رحیمی، قهرمان افغان با ضرباتی سنگین به صورت و بدن حریف تانزانیایی خود وی را از دور مسابقه خارج و موفق به کسب کمربند قهرمانی بوکس جهان و کمربند صلح اتحادیه جهانی بوکس گردید.
حضور پر رنگ و حمایت مقام های بلند پایه دولتی
میلیون ها بیننده در سراسر جهان و هزاران تماشاچی به شمول شمار زیادی از مقام های بلند پایه دولتی برای تماشای این مسابقه را تماشا می کردند. داکتر صادق مدبر رییس عمومی اداره امور و دارالانشای شورای وزیران، داوودعلی نجفی وزیر ترانسپورت، اسدالله خالد رییس عمومی امنیت ملی، فضل احمد معنوی رییس کمسیون مستقل انتخابات، جاوید لودین معین سیاسی وزارت امور خارجه، ایمیل فیضی سخنگوی ریاست دولت، جنرال ایوب سالنگی فرمانده پولیس کابل، شماری از نمایندگان مردم در شورای ملی و تعدادی از بزرگان و متنفذان شهر کابل در این مسابقه حضور داشتند.
تماشاچیان هیجان زده با رد و بدل شدن مشت میان دو حریف، هیجانی تر می شدند و با سردادن شعارهای «ما صلح می خواهیم» و «رحیمی زنده باد» شور دیگر به مسابقه می دادند.


استقبال تماشاچیان از این مسابقه بی نظیر بود و با پایان مسابقه، شمار زیادی از تماشاچیان به رینگ بوکس ریختند و حمید رحیمی را در آغوش گرفتند و بر شانه ‌های خود بالا کردند.
20 پیروزی از مجموع 21 مسابقه حرفه یی
حمید رحیمی در سال 1371 زمانی که 9 سال داشت با خانواده اش کابل را به قصد آلمان ترک کرد.
رحیمی می گوید: «در مکتب چون نمی توانستم به زبان آلمانی صحبت کنم از سوی دوستانم مورد اذیت و آزار قرار می گرفتم و از همان زمان بود که تصمیم گرفتم خود را قوی بسازم.» وی از آن زمان به بعد به ورزش بوکس روی آورد و به صورت حرفه ای این رشته را دنبال کرد.
حمید رحیمی، قهرمان بوکس جهان پیش از این در 21 مسابقه جهانی در کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی اشتراک کرده و در 20 دور آن توانسته بر حریفان خود پیروز شود.
ورزش پیام آور صلح
کریستوف هاورکمپ؛ نماینده سازمان جهانی بوکس پیش از این مسابقه با بیان این که میزبانی کابل از این رقابت برای وی شگفت آور است، گفت: «افغانستان یکی از مناطقی است که شدیدا نیازمند صلح و آرامش است و ورزش یکی از راه های ایجاد صلح در جهان است».

نماینده سازمان جهانی بوکس از جوانان افغانستان خواست تا با روی آوردن به ورزش از جنگ، خشونت و استفاده از مواد مخدر دوری جویند.
رحیمی، قهرمان بوکس جهان پیش از این مسابقه در یک نشست مشترک خبری با حریف تانزانیایی خود هدف از برگزاری آن را آوردن پیام صلح به مردم کشورش خواند و گفت: «دو سال می شد که تلاش می کردم این تورنمنت را به کشورم بیاورم. می خواهم پیام صلح را به افغانستان بیاورم. باور دارم که ورزش چیزی است که می تواند مردم، ادیان و مناطق مختلف را گرد هم بیاورد.»
رحیمی در ماه فبروری سال جاری میلادی با شکست روسلان رادیویچ از بلاروس در مسابقات قهرمانی اتحادیه مشت زنی جهان کمربند قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

0 پیام‌