تازه‌ها:

افزایش جرایم جنایی در پایتخت؛ نگرانی به مجلس سنا رسید!

افزایش جرایم جنایی در شهر کابل، شهروندان این شهر را به شدت نگران کرده است. گفته می‌شود، هر شب دست‌کم یک مورد قتل در گوشه و کنار پایتخت اتفاق می‌افتد.در پیوند به این مساله، مجلس سنا وزیر امور داخله را فرامی‌خواند. دزدی، قتل، آدم‌ربایی و سایر جرایم جنایی در کنار گشت و گذار افراد مسلح غیرمسئول روز به روز در شهر کابل افزایش می‌یابد؛ اما به نظر می‌رسد که فرماندهی پولیس کابل و گارنیزویون شهر، احساس ناتوانی می‌نماید.

عصمت الله بیانی

افزایش جرایم جنایی در شهر کابل، شهروندان این شهر را به شدت نگران کرده است. گفته می‌شود، هر شب دست‌کم یک مورد قتل در گوشه و کنار پایتخت اتفاق می‌افتد.در پیوند به این مساله، مجلس سنا وزیر امور داخله را فرامی‌خواند.

دزدی، قتل، آدم‌ربایی و سایر جرایم جنایی در کنار گشت و گذار افراد مسلح غیرمسئول روز به روز در شهر کابل افزایش می‌یابد؛ اما به نظر می‌رسد که فرماندهی پولیس کابل و گارنیزویون شهر، احساس ناتوانی می‌نماید.

به دنبال چنین وضعیت بد امنیتی پایتخت، دیروز (30 سنبله) مجلس سنا فیصله کرد که هفته آینده تاج‌محمد جاهد؛ وزیر امور داخله را به این مجلس فراخواند.

نمایندگان این مجلس، شماری از آمران حوزه‌های امنیتی پولیس را به دست داشتن در این رویدادها متهم می‌کنند؛ اما از کسی نام نمی‌برند.

خشونت زیر پوست جامعه

در همین حال، شهروندان کابل می‌گویند که زیر پوست جامعه شهری کابل انواع خشونت‌ها و جنایت‌های دیگری نیز جریان دارد که کم‌تر روی آن دقت می‌شود.

نگرانی‌های ناشی از جرایم جنایی تا اندازه‌ای است که بیشتر، مردم بعد از تاریک شدن هوا دیگر جرئت گشت و گذار در شهر را ندارند و می‌ترسند از اینکه هدف آزار و اذیت و یا مورد خشونت قرار گیرند.

باشندگان شهر کابل می‌گویند که همواره از چنین وضعیتیپولیس و نیروهای کشفی را در جریان قرار داده‌اند؛ اما پولیس در گرفتاری این افراد ضعیف عمل کرده و یا نتوانستند که امنیت شهروندان کابل را تأمین کنند.

به گفتهشهروندان کابل، آنان در خیلی از این موارد توانسته‌اند که این افراد را دستگیر نموده و به پولیس تحویل دهد؛ اما افراد دستگیر شده بدون کدام مجازاتی از سوی پولیس رها شده‎‌اند.

به گفته برخی از شهروندان کابل،ضعف مدیریتیو فساد در نهادهای امنیتی به خصوص پولیس باعث شده که مردم نسبت به این نهادها بی‌باور شده و آنان، خود، وارد عمل گردند.

0 پیام‌