تازه‌ها:

“استقلال افغانستان؛ نتیجه جان فشانی ‏های مردم است”

از بیست و هشتم اسد؛ سالروز استراداد استقلال کشور روز جمعه با حضور رییس جمهور کرزی، معاون اول ریاست دولت، رییس عمومی اداره امور و دارالانشای شورای وزیران، اعضای کابینه، رییس دادگاه عالی، رییس مجلس و شمار زیادی از شخصیت‏های مطرح کشور در کابل گرامی‏داشت به عمل آمد. رییس جمهور حامد کرزى؛ بعد از مراسم گل گذارى در منار آزادى در سخنرانى کوتاه خود این روز را به مردم افغانستان تبریک گفته و آرزوى صلح و ثبات دایمى در کشور را نمود.

رییس جمهور کرزی در محفل گرامیداشت از نود و دومین روز استرداد استقلال کشور، تاکید کرد که استقلال افغانستان در نتیجه جان ‏فشانی‏ های مردم به‏ دست آمده است.
از بیست و هشتم اسد؛ سالروز استراداد استقلال کشور روز جمعه با حضور رییس جمهور کرزی، معاون اول ریاست دولت، رییس عمومی اداره امور و دارالانشای شورای وزیران، اعضای کابینه، رییس دادگاه عالی، رییس مجلس و شمار زیادی از شخصیت‏های مطرح کشور در کابل گرامی‏داشت به عمل آمد.
رییس جمهور حامد کرزى؛ بعد از مراسم گل گذارى در منار آزادى در سخنرانى کوتاه خود این روز را به مردم افغانستان تبریک گفته و آرزوى صلح و ثبات دایمى در کشور را نمود.
آقای کرزی ابراز امیدوارى نمود که به برکت قربانی ها و جانفشانی های شهدا و غازیان معرکه آزادی و استقلال کشور، مردم افغانستان به صلح و ثبات دایمی که آرزوی دیرینه شان است، دست یابند و خداوند بزرگ افغانستان را قوت بیشتر و سعادت نصیب نماید.
رییس جمهور افزود: این روز را درنتیجه قربانى مردم افغانستان بدست آمده است و به برکت این روز خداوند ما را به صلح ثبات دایمى برساند. موصوف ازمردم افغانستان خواست تا دست به دست هم داده و در آغوش افغانستان جمع شده و براى ترقى کشور تلاش نمایند.
افغان ها تحت قیادت امان الله خان، بعد از فداکارى هاى زیاد به تاریخ ٢٨ اسد سال ١٢٩٨ هجرى خورشیدی توانستند تا استقلال خود را از نزد انگلیس ها به دست آرند.
همچنان همایش‏های ویژه ای به همین مناسبت در سایر شهرهای کشور نیز برگزار شد و بار دیگر مجاهدت های مردم افغانستان بازخوانی گردید.

0 پیام‌